Weekend z jarmarkiem we Wdzydzach i Dniami Kościerzyny

czwartek, 12 lipca 2018 r., 08:45

45. Jarmark Wdzydzki, Turniej Sołectw Gminy Nowa Karczma z koncertem zespołu Basta, Spartakiada Strażacka w Karsinie, czy Dni Kościerzyny z Zenkiem Martyniukiem, Future&Folk i Anią Wyszkoni - to tylko niektóre propozycje na kolejny wakacyjny weekend w powiecie kościerskim.

Muzyczny weekend w Tawernie Żeglarskiej we Wdzydzach

Tawerna Żeglarska w Stanicy Wodnej PTTK we Wdzydzach zaprasza na kolejny muzyczny weekend. W piątek na scenie pojawi się Wehikuł Czasu", a więc zespół muzyczny grający bluesa i rocka. Powstał w odpowiedzi na coraz większe zapotrzebowanie rynku na zespoły coverowe, wyróżniające się wysokim poziomem artystycznym i wykonawczym. W repertuarze znajdziesz covery zespołu Dżem i Breakout oraz hity lat 80. polskich zespołów rockowych. Z kolei w sobotę zaprezentuje się Tczewska Formacja Szantowa w składzie: Włodzimierz Mroczkowski (lider zespołu "Kapitan", gitara elektroakustyczna i śpiew), Marcin Mroczkowski (perkusja "Pierwszy Mechanik"), Leszek Lewiński ("Pierwszy Oficer" akordeon, gitara elektryczna, elektroakustyczna i śpiew) oraz Adam Przybyłowski ("Drugi Oficer" - gitara basowa). Na wszystkie koncerty wstęp wolny.

45. Jarmark Wdzydzki

Jarmark Wdzydzki to największa impreza folklorystyczna na Kaszubach, od lat odbywająca się na terenie Muzeum Kaszubskiego Parku Etnograficznego im. Teodory i Izydora Gulgowskich we Wdzydzach. W trakcie dwudniowej imprezy można poznać szeroko rozumiany folklor kaszubski i nie tylko. Bowiem odbywają się tutaj wystawy, sprzedaje się rękodzieło, prace twórców ludowych, artystów i rzemieślników z Pomorza i innych regionów Polski.

Jarmarkowi towarzyszą również występy zespołów folklorystycznych, kabaretów, koncerty muzyki klasycznej na zabytkowych instrumentach oraz koncerty wokalne. W trakcie trwania imprezy organizowane są także konkursy, gry i zabawy, a dla poszukiwaczy regionalnych zapachów i smaków prawdziwą gratką są pokazy kulinarne oraz degustacje regionalnych potraw. W programie m.in.: kiermasz prac artystów ludowych, rzemieślników i rękodzielników z kraju i zagranicy, koncerty zespołów Same Suki, Kurna Chata, występy grup folklorystycznych z Kaszub, Pomorza Środkowego i ziemi chełmińskiej, koncerty muzyki dawnej, pokazy i warsztaty sztuki ludowej, rękodzieła, dawnych rzemiosł i zawodów, przysmaki kuchni regionalnych, gry, zabawy i konkursy.

Darmowy spacer z przewodnikiem po Kościerzynie

Wzorem ubiegłego roku burmistrz Kościerzyny zaprasza na darmowe spacery z przewodnikiem po mieście. Darmowe wycieczki z przewodnikiem to dobry pomysł na aktywne spędzenie wolnego czasu i poznanie ciekawostek dotyczących różnych zakątków - ulic, parków i atrakcji miasta. Trasy wędrówek związane są z historią, architekturą, przestrzenią kulturową miasta oraz biografią osób, które się tu urodziły bądź połączyły swoje losy z danym miejscem. Spacery odbywają się w godzinach 10.-12. Start przy wejściu do Muzeum Ziemi Kościerskiej (przy ul. Rynek 9). W darmowych, miejskich spacerach z przewodnikiem wziąć udział może każdy turysta albo mieszkaniec miasta, który pragnie odkryć na nowo historię swojej okolicy.

Turniej Sołectw Gminy Nowa Karczma z koncertem zespołu Basta

W sobotnie popołudnie na boisku w Szumlesiu Szlacheckim rywalizować będą sołectwa gminy Nowa Karczma. Klasyfikacja prowadzona będzie na podstawie przygotowanej tabeli punktowej. O zajętym miejscu przez poszczególne sołectwa w turnieju decydować będzie suma zebranych punktów we wszystkich konkurencjach. W przypadku zdobycia równej ilości punktów przez sołectwa o zajętym miejscu decydować będzie większa ilość zdobytych pierwszych miejsc.W programie także zabawa taneczna i koncert zespołu Basta.

Dni Kościerzyny

Dni Kościerzyny to jedno z najbardziej atrakcyjnych wydarzeń muzycznych odbywających się na terenie powiatu kościerskiego. W ubiegłych latach z okazji święta miasta przed kościerską publicznością zaprezentowali się między innymi: Pectus, Leszcze, Video, Wilki, Patrycja Markowska, Andrzej Piaseczny, De Mono, Lady Pank, Grzegorz Hyży, Kombii czy LemOn z Igorem Herbutem.

W tym roku święto Kościerzyny odbędzie się już w najbliższą sobotę, a podczas koncertowej części obchodów wystąpią Zenek Martyniuk i zespół Akcent, Stanisław Karpiel-Bułecka & Future Folk oraz Ania Wyszkoni. Wspólne świętowanie rozpocznie się już o godzinie 17. na stadionie miejskim, jednak pierwszy z zaplanowanych koncertów gwiazd rozpocznie się o godzinie 19. Wówczas na scenie pojawi się Zenek Martyniuk z zespołem. Po nim usłyszymy Future Folk, zaś około godziny 21.30 ma rozpocząć się koncert Ani Wyszkoni.

Spartakiada Strażacka w Karsinie

Wójt gminy Karsin oraz Ochotnicza Straż Pożarna oraz Dom Kultury w Karsinie zapraszają na Spartakiadę Strażacką. Zawody strażackie OSP gminy Karsin oraz jednostek gmin ościennych rozpoczną się o godzinie 17. W programie wydarzenia także występ orkiestry dętej OSP Osowo, zamki dmuchane oraz animacje dla dzieci, loteria fantowa, poczęstunek oraz zabawa przy muzyce DJ-a M. O godzinie 20. rozegrane zostaną z kolei V Mistrzostwa Gminy w Przeciąganiu Liny.

Festyn Sołecki w Kaliszu

Sołectwo Kalisz oraz Ośrodek Kultury w Dziemianach zapraszają na Festyn Sołecki. W programie: konkursy i zabawy dla dzieci, wata cukrowa, zjeżdżalnie i zamki dmuchane, Bufet "Brydzia", pokaz rycerski oraz zabawa taneczna z zespołem 2 Voices.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.