Zalane ulice i piwnice w gminie Dziemiany

środa, 11 lipca 2018 r., 11:46
fot. archiwum

We wtorkowe popołudnie strażacy aż dziesięciokrotnie interweniowali na terenie gminy Dziemiany. W związku z ulewą, która przeszła nad gminą, doszło tam bowiem do zalań ulic i piwnic.

Wtorkowe ulewy dały się we znaki głównie mieszkańcom gminy Dziemiany, gdzie strażacy odnotowali interwencje związane z zalanymi ulicami i piwnicami. Łącznie jednostki OSP z Dziemian, Radunia, Piechowic i Trzebunia wyjeżdżali do akcji dziesięciokrotnie.

Synoptycy ostrzegają już przed kolejna falą burz i ulew.

- Prognozuje się wystąpienie burz z intensywnymi punktowymi opadami deszczu do 15 - 25mm, w mniejszym stopniu możliwy grad do 1 cm. Podczas burz wiatr w porywach do 60 - 70km/h - podaje Dawid Gackowski z Meteo Pomorze.

Ostrzeżenie obowiązuje od środy, 11 lipca godz. 10 do czwartku 12 lipca godziny 2.
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska jest wysokie.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.