Importowanie towarów ze Stanów Zjednoczonych

wtorek, 10 lipca 2018 r., 13:47
fot. nadesłane

Wiele osób chętnie zajmuje się importem produktów ze Stanów Zjednoczonych. Zarówno różnego rodzaju firmy sprowadzają towar z USA do sklepów w Polsce, jak i osoby prywatne, które kupują między innymi ubrania czy sprzęty. Warto wiedzieć, że import z USA to nie tylko sam zakup i transport towaru, ale również załatwianie wszelkich formalności oraz uregulowanie kosztów i odprowadzenie podatku. Sprowadzanie produktów z USA oraz państw spoza Unii Europejskiej podlega przepisom celnym wymagającym zadeklarowania towarów podczas wjazdu do Polski. Co więcej, jesteśmy także zobowiązani do opłacenia cła na importowane przez nas towary, którego kwota jest zależna od klasyfikacji towarów.

Jaki rodzaj towaru warto importować z USA?

Oczywiście nie ma żadnych ograniczeń odnośnie rodzaju towaru, który może być importowany, jeżeli jest on zgodny z przepisami celnymi obowiązującymi w Stanach Zjednoczonych i Polsce. Mimo wszystko można wskazać rodzaj produktów, którą są zdecydowanie bardziej opłacalne. Z pewnością należy do nich odzież oraz kosmetyki, a także samochody i wszelkiego rodzaju elektronika.

Jest to grupa produktów, która jest chętnie sprowadzana ze Stanów Zjednoczonych ze względu na niski koszt ich transportu. Mimo wszystko należy pamiętać o opłatach celnych i podatku VAT, które mogą być różne w zależności od konkretnego urządzenia. Warto wspomnieć, że przesyłki morskie zawierające elektronikę przeznaczoną do wzmacniania sygnałów akustycznych zupełnie nie podlegają opłatom celnym, natomiast już na przykład odtwarzacze DVD to podatek w wysokości 9,5 procent. Z tego względu warto zawsze dokładnie dowiedzieć się, jakim podatkiem są objęte produkty, które zamierzamy importować i przeliczyć, czy jest to dla nas opłacalne.

Transport

Istnieją dwie możliwości sprowadzania produktów ze Stanów Zjednoczonych - transport morski oraz lotniczy. Podczas wyboru sposobu przetransportowania paczki warto zastanowić się, na czym najbardziej nam zależy - czy na czasie, w którym towar dotrze do Polski, czy chcemy raczej maksymalnie obniżyć koszty. Warto pamiętać, że dużo zależy od tego, gdzie dokładnie znajduje się dostawca na terenie Stanów Zjednoczonych, ponieważ odległości w USA mogą być spore, przy czym transport lokalny może okazać się niekorzystny cenowo. W związku z tym czasami lepszym i wbrew pozorom tańszym rozwiązaniem może okazać się transport lotniczy. Co więcej, w przypadku transportu lotniczego wiele zależy także od wielkości oraz wagi towarów, które chcemy przetransportować.

Źródło - http://seacargoo.com/import/stany-zjednoczone

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.