Kolagen na trądzik różowaty

wtorek, 10 lipca 2018 r., 13:44
fot. nadesłane

Kolagen to białko, które jest wytwarzane przez ludzki organizm samoistnie. Znajduje się w kościach, mięśniach, w skórze, stanowiąc swoisty elastyczny klej, nadający strukturom ciała funkcjonalnej sprężystości. Niestety, z wiekiem ilość wytwarzanego kolagenu zmniejsza się, a istniejące już włókna powoli twardnieją, co uwidacznia się najbardziej na skórze twarzy: powstają pierwsze zmarszczki.

Skóra wiotczeje również na rękach, nogach, na brzuchu, co doprowadza do tego, że wyglądamy coraz starzej. Z ludzkiej potrzeby zachowania młodego, atrakcyjnego wyglądu, powstały metody pozyskiwania kolagenu ze środowiska naturalnego. Włókna kolagenowe można pozyskiwać ze zwierząt, a także z roślin. Popularne jest także przemieszczanie kolagenu w obrębie jednego organizmu: pobiera się go z okolic ud, aby wstrzyknąć w skórę twarzy.

Czy kolagen może pomóc przy trądziku różowatym?

Kolagen nie tylko wygładza zmarszczki i powoduje, że skóra wygląda na świeższą, ale też ma zbawienną moc wygładzania i rozjaśniania przebarwień. Kosmetyki z uczciwą zawartością kolagenu w swoim składzie skutecznie zwalczają łupież, cellulit, a także łuszczycę. Kolagenem też skutecznie zwalczymy problemy z bliznami na skórze oraz żylaki. Niebagatelną rolę kolagen może odgrywać również w pielęgnacji skóry z trądzikiem różowatym. Kolagen na trądzik różowaty podawany jest głównie w formie kosmetyków, ale możemy spotkać się także z ostrzykiwaniem jako skuteczną metodą dozowania substancji.

Kosmetyki z kolagenem na zmiany skórne przy trądziku różowatym

Kosmetyki z kolagenem są najczęściej jednym z pierwszych zaleceń, które wystosowuje lekarz pacjentowi cierpiącemu na trądzik różowaty. Kosmetyki na bazie kolagenu, wespół z antybiotykami, a także wraz z codzienną profesjonalną pielęgnacją są w stanie znacząco wyeliminować zmiany skórne powstałe na bazie trądziku różowatego.

Jak stosować kolagen na skórę z trądzikiem różowatym?

Krem z kolagenem powinniśmy stosować co najmniej dwa razy dziennie: za każdym razem skóra powinna być dobrze oczyszczona. Kremu nie należy nakładać na suchą skórę - dobrze jest ją zwilżyć wacikiem przed aplikacją docelowej substancji. Zwykle zaleca się, aby przed podaniem kremu z kolagenem wykonać peeling - jednak w przypadku skóry z trądzikiem różowatym stosowanie jakichkolwiek peelingów jest absolutnie zabronione.

Jak kupować kosmetyki z kolagenem?

Szukając kosmetyków z kolagenem pamiętajmy, aby były to specyfiki wolne od SLS, czyli od detergentów wysuszających i podrażniających skórę. Niestety, wiele kosmetyków ma w składzie tę substancję, bo jest tania w produkcji, dobrze oczyszcza skórę i efektywnie konserwuje sam kosmetyk. Przy dłuższym stosowaniu kosmetyków z dużą zawartością SLS, objawy trądziku mogą się poszerzyć.

Kolagen kolagenowi nierówny

Szukając dobrego kosmetyku z kolagenem na trądzik różowaty należy zwrócić też uwagę na to, czy mamy do czynienia faktycznie z naturalnym, czystym białkiem - kolagenem, czy tylko zbitką aminokwasów, które w reklamach nazywane są kolagenem, a w rzeczywistości jednak tylko go udają. Są to padliny peptydowe, najczęściej hydrolizaty, których produkcja jest tania. Stosowanie tak oszukanych kosmetyków nie przybliży na do pożądanego celu, jakim jest walka z trądzikiem różowatym.

Źródło - https://kolagen.info/i54,tradzik-rozowaty.html

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.