Już w ten weekend Dni Kościerzyny z Zenkiem Martyniukiem i Anią Wyszkoni

wtorek, 10 lipca 2018 r., 13:08

Przed nami Dni Kościerzyny. Gwiazdami tegorocznego święta miasta będzie Zenek Martyniuk z zespołem Akcent, Future Folk i Ania Wyszkoni. Wspólne świętowanie tradycyjnie odbędzie się na stadionie miejskim.

Dni Kościerzyny to jedno z najbardziej atrakcyjnych wydarzeń muzycznych odbywających się na terenie powiatu kościerskiego. W ubiegłych latach z okazji święta miasta przed kościerską publicznością zaprezentowali się między innymi: Pectus, Leszcze, Video, Wilki, Patrycja Markowska, Andrzej Piaseczny, De Mono, Lady Pank, Grzegorz Hyży, Kombii czy LemOn z Igorem Herbutem.

W tym roku święto Kościerzyny odbędzie się już w najbliższą sobotę, a podczas koncertowej części obchodów wystąpią Zenek Martyniuk i zespół Akcent, Stanisław Karpiel-Bułecka & Future Folk oraz Ania Wyszkoni. Wspólne świętowanie rozpocznie się już o godzinie 17. na stadionie miejskim, jednak pierwszy z zaplanowanych koncertów gwiazd rozpocznie się o godzinie 19. Wówczas na scenie pojawi się Zenek Martyniuk z zespołem. Po nim usłyszymy Future Folk, zaś około godziny 21.30 ma rozpocząć się koncert Ani Wyszkoni.

To jednak nie jedyne muzyczne propozycje, jakie Kościerski Dom kultury przygotował na tegoroczny sezon letni. W piątek, 20 lipca na kościerskim rynku odbędzie się wieczór disco polo, podczas którego na scenie pojawią takie zespoły, jak After Party, Markus oraz Zajefajni. W dniach 26-28 lipca Kościerzyna gościć będzie zespoły z całego świata w ramach Międzynarodowego Festiwalu Folkloru.

Z kolei 11 sierpnia na scenie w Sercu Kaszub wystąpi Michał Szpak, zaś muzyczne lato 30 sierpnia zakończy koncert Norbiego.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.