Sukces piłkarzy i piłkarek ręcznych z Pomorza

wtorek, 10 lipca 2018 r., 08:36
fot. nadesłane

Wielkim sukcesem zakończył się występ młodych piłkarek i piłkarzy ręcznych z województwa pomorskiego na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Chłopcy (rocznik 2002) przywieźli złote medale, dziewczyny (rocznik 2003) brązowe.

- Jestem niezwykle dumny, że takie talenty rozwijają się w naszym województwie. Sejmik wspiera sport i świetnie, że są młodzi ludzie, którym tak zależy na aktywności oraz współzawodnictwie - podkreśla Dariusz Męczykowski, przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Sejmiku Województwa Pomorskiego.

Obie ekipy pojechały do Katowic niezwykle zmotywowane. Systematycznie i intensywnie przygotowywały się do tego turnieju pod okiem trenerów: Łukasza Jaszczyńskiego, Bartłomieja Kowalewskiego, Marcina Pilcha i Michała Świerkuli.

Chłopcy w finale pokonali ekipę z Małopolski. Niewiele zabrakło dziewczynom, by też znalazły się w finale - po przegranej serii rzutów karnych musiały skupić się na meczu o brąz. Tam pokazały klasę i sportową złość, co przełożyło się na wygraną i najniższy stopień podium.

Przypomnijmy, że w zespole dziewcząt znalazły się trzy zawodniczki z Nowej Karczmy - Nikola Męczykowska, Joanna Zgrzeszewska i Michalina Peplińska.

nadesłane/Piotr Lewna

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.