Babi Dół. Zderzenie dwóch samochodów ciężarowych z osobówką - nie żyje kobieta

poniedziałek, 9 lipca 2018 r., 16:21
fot. AL

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w poniedziałkowe popołudnie na K20 w miejscowości Babi Dół. Zderzyły się tam trzy pojazdy, w tym dwa ciężarowe i osobowy citroen. Kierująca citroenem 31-letnia kobieta poniosła śmierć na miejscu. Pozostali dwaj kierowcy nie odnieśli poważniejszych obrażeń. Droga jest zablokowana.

Do zdarzenia doszło około godziny 15. na drodze krajowej nr 20 w miejscowości Babi Dół.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca citroenem jadąc od Kościerzyny w kierunku Żukowa podjęła manewr wyprzedzania ciężarowego Mercedesa, którym kierował 51-letni mężczyzna. W momencie jego podejmowania z przeciwnego kierunku nadjechał samochód ciężarowy również marki Mercedes. Jego 55-letni kierujący próbował uniknąć zderzenia z citroenem, zjeżdżając na pobocze. Mimo to citroen zahaczył o naczepę Mercedesa, wskutek czego osobówkę obróciło i zderzyła się z pojazdem, który początkowo wyprzedzała - informuje p.o. rzecznika prasowego kartuskiej policji, st. sierż. Daria Olchowik.

31-letnia kierująca citroenem, mieszkanka powiatu kościerskiego, poniosła śmierć na miejscu. Pozostali dwaj kierujący nie odnieśli poważniejszych obrażeń. Byli trzeźwi.

Na miejscu wciąż trwają czynności wyjaśniające okoliczności i przyczynę tego tragicznego w skutkach wypadku. Utrudnienia w ruchu mogą potrwać do godziny 19-20.

W akcji ratowniczej wzięli udział strażacy z OSP Żukowo, JRG Kartuzy, zespoły ratownictwa medycznego oraz załoga Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.