Pomorscy i kaszubscy pisarze prezentowali swoją twórczość w Sercu Kaszub

poniedziałek, 9 lipca 2018 r., 10:54
fot. AL

Każdy kto odwiedził w sobotę kościerski Rynek mógł nie tylko zaopatrzyć się w nowe publikacje, ale porozmawiać także z ich autorami. Już po raz 19. w Sercu Kaszub odbyły się bowiem Targi Książki Kaszubskiej i Pomorskiej. Jednym z punktów wydarzenia było między innymi wręczenie nagród i wyróżnień "Remusowa Kara" w konkursie wydawnictw literatury kaszubskiej i pomorskiej.

Już po raz 19. kościerski Rynek wypełnił się wydawcami i autorami z Pomorza i Kaszub. Tradycyjnie targi, których celem jest promocja autorów i wydawnictw literatury kaszubskiej i pomorskiej, nawiązywanie nowych kontaktów i współpracy, tworzenie forum dla zawierania umów oraz bezpośrednia sprzedaż, spotkały się ze sporym zainteresowaniem nie tylko ze strony mieszkańców Kościerzyny, ale też i okolicznych powiatów, jak i turystów.

Jednym z punktów targów tradycyjnie było wręczenie nagród i wyróżnień w konkursie wydawnictw literatury kaszubskiej o nagrodę Remusowej Kary i wydawnictw literatury pomorskiej.

Organizatorami targów byli Burmistrz i Rada Miasta Kościerzyna wraz z Biblioteką Miejską im. Konstantego Damrota w Kościerzynie.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.