Stara Kiszewa. Był pod wpływem i pędził przez teren zabudowany

poniedziałek, 9 lipca 2018 r., 09:30
fot. archiwum

Wpadł w ręce funkcjonariuszy, bo przez teren zabudowany pędził z prędkością 126 km/h. Jak się okazało, nie było to jego jedyne przewinienie. Znajdował się także w stanie nietrzeźwości. Mowa o 26-latku, którego w piątek zatrzymano w Starej Kiszewie. Nie był jednak jedynym kierowcą, który minionego weekendu wsiadł za kółko mimo iż wcześniej spożywał alkohol.

W piątek policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie podczas patrolu w Starej Kiszewie zatrzymali do kontroli pojazd marki BMW, za kierownicą którego siedział 26-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego.

- Mężczyzna przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 76 km/h. Dodatkowo poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzy wydmuchał ponad 1,5 promila alkoholu. 26-latkowi zatrzymano prawo jazdy - informuje sierż. Mateusz Czucha z kościerskiej komendy.

Z kolei w sobotę w Rybakach policjanci zatrzymali do kontroli Fiata Ducato, którym kierował 60-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego. Mężczyzna wydmuchał promil alkoholu. Kolejny nietrzeźwy w ręce mundurowych wpadł w niedzielę na ulicy Dworcowej w Kościerzynie. Policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego zatrzymali mercedesa, za kierownicą którego siedział 50-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego. W jego przypadku alkomat wskazał dwa promile w wydychanym powietrzu.

Wszystkim kierującym w stanie nietrzeźwości zatrzymano prawo jazdy, a o ich dalszym losie zadecyduje sąd.

Policjanci po raz kolejny przypominają, że za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje karne, a mianowicie kara pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego. Ponadto warto pamiętać, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

Funkcjonariusze apelują do kierowców, którzy są niepewni co do swojego stanu trzeźwości, aby przed siadaniem za kierownicę odwiedzić komisariat i poddać się badaniu alkomatem. Jest to darmowe, a z pewnością uchroni nas przed późniejszymi ewentualnymi sankcjami karnymi.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.