V Festiwal Kiszewskie Smaki pod znakiem ryb i muzyki

niedziela, 8 lipca 2018 r., 02:31
fot. AL

Dania rybne były motywem przewodnim tegorocznej edycji Festiwalu Kiszewskie Smaki. Już po raz piąty mieszkańców i turystów zaproszono na najsmaczniejszą imprezę w regionie, pełną profesjonalnych pokazów kulinarnych i smakowitych. Nie zabrakło też takich atrakcji jak występy artystyczne, konkursy i koncerty. Na scenie pojawili się między innymi Teresa Werner i zespół Łobuzy.

W sobotnie popołudnie na stadion w Starej Kiszewie zawitali amatorzy pysznej kuchni i dobrej zabawy. Festiwal Kiszewskie Smaki odbył się tam już po raz piąty. Impreza upłynęła pod znakiem profesjonalnych pokazów kulinarnych i prezentacji sztuki carvingu. Na tegorocznej imprezie królowały potrawy z ryb.

Uczestnicy wydarzenia mogli spróbować między innymi wędzonych ryb, rosołu z węgorza, śledzika po kaszubsku, ryb w occie, ceviche oraz wielu innych dań rybnych. Na zakończenie części kulinarnej na wszystkich czekała wielka degustacja zup rybnych w trzech odsłonach.

Regionalnego jadła nie zabrakło z kolei na stoiskach gastronomicznych, na których królowały placki ziemniaczane, herbata z lipy, pierogi, barszcz czy słodkie wypieki.

Tradycyjnie nie zbrakło też i wiele artystycznych i muzycznych atrakcji. Na scenie zagościli między innymi Teresa Werner czy zespół disco polo Łobuzy. Imprezę zwieńczył natomiast pokaz Fire Show oraz zabawa taneczna ze śpiewającym wodzirejem Karolem Wiśniewskim z zespołem Rytm.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.