Miał molestować dwie nastolatki. Marcin P., działacz sportowy z gminy Dziemiany, zatrzymany

czwartek, 5 lipca 2018 r., 11:10
fot. archiwum

Marcin P. trener w jednym z ośrodków jeździeckich na terenie gminy Dziemiany oraz do niedawna też prezes Pomorskiego Związku Jeździeckiego został zatrzymany pod zarzutem dokonania innej czynności seksualnej na dwóch nastolatkach.

Jak informuje Agnieszka Respondek, Prokurator Rejonowy w Kościerzynie, do zatrzymania Marcina P. doszło 24 czerwca. Usłyszał on dwa zarzuty z artykułu 198 kk, a więc dokonania czynności seksualnej na dwóch pełnoletnich nastolatkach wykorzystując ich bezradność lub niepoczytalność.

- Marcin P. nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy - podaje Agnieszka Respondek, Prokurator Rejonowy w Kościerzynie.

z uzyskanych przez nas informacji wynika, że Marcin P. był trenerem w jednym z ośrodków jeździeckich na terenie gminy Dziemiany, a do niedawna też pełnił funcję prezesa Związku Jeździeckiego.

Grozi mu do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Do sprawy wrócimy.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.