Matura 2018: Egzamin dojrzałości w powiecie kościerskim zdało 74 proc. maturzystów

środa, 4 lipca 2018 r., 16:39
fot. archiwum/AL

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Gdańsku opublikowała wyniki tegorocznych egzaminów maturalnych. W powiecie kościerskim pozytywnie napisało je 74 proc. zdających. Średnie wyniki maturzystów w regionie były nieco niższe niż średnie wyniki w województwie.

W województwie pomorskim do egzaminów maturalnych przystąpiły 21.463 osoby, z tego 14.803 kończące w tym roku naukę w szkołach ponadgimnazjalnych, w tym 9.382 absolwentów liceów i 5421 absolwentów techników. Egzamin z wynikiem pozytywnym ukończyło 77,1 proc. absolwentów, czyli 11.407 osób, z tego 2.409 będzie miało szansę na poprawienie wyniku w sierpniu (987 nie zdało egzaminu z więcej niż jednego przedmiotu i tym samym nie ma prawa do poprawki).

Średni wynik z egzaminu z języka polskiego w województwie to 54 proc., z matematyki również 54 proc., natomiast z języka angielskiego 74 proc.

W powiecie kościerskim do egzaminu dojrzałości przystąpiło 483 maturzystów. Pozytywny wynik z matury uzyskało 356 osób, tj. 74 proc.

Do egzaminu z języka polskiego przystąpiło 491 maturzystów, pozytywnie napisało go 95 proc., to jest 465 osób. Średni wynik, jaki uzyskiwali piszący w powiecie kościerskim to 53 proc. Z egzaminem z matematyki zmierzyło się 490 osób, 374 napisały go pozytywnie (76 proc.). Średni wynik uzyskiwany przez młodzież to 49 proc. Maturę z języka angielskiego pisało 450 osób, pozytywny wynik uzyskały 424 osoby (94 proc.), średni wynik to 66 proc.

Z egzaminem z biologii zmierzyły się w powiecie kościerskim 94 osoby. Średni wynik uzyskiwany przez piszących to 19 proc. Na egzamin z chemii zdecydowało się 40 osób, średni wynik to 26 proc. Niezmiennie sporą popularnością wśród piszących cieszy się geografia. Na egzamin z tego przedmiotu zdecydowało się 161 maturzystów, średni wynik to 24 proc. Do matury z historii przystąpiło 29 osób, średni wynik to 24 proc. Na egzamin z wiedzy o społeczeństwie zdecydowało się 27 osób, średni wynik z niego to 20 proc.

Przy egzaminach na poziomie rozszerzonym nie ma progu zdawalności. Maturzyści zaliczają go pozytywnie niezależnie od wyniku, jaki uzyskają. Im jednak jest on wyższy, tym większe są szanse na dostanie się na wymarzony kierunek studiów.

Pisemne poprawki z egzaminów maturalnych zaplanowano na 21 sierpnia.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.