Przed nami V Festiwal Kiszewskie Smaki pod znakiem ryb

środa, 4 lipca 2018 r., 14:30
fot. archiwum

Pokazy kulinarne, prezentacja sztuki carvingu, degustacje dań rybnych, występy muzyczne, wesołe miasteczko, a na finał koncert Teresy Werner, zespołu Łobuzy, fire show i zabawa taneczna - tak w wielkim skrócie przedstawia się program piątej, jubileuszowej edycji Festiwalu Kiszewskie Smaki, który odbędzie się już w najbliższą sobotę w Starej Kiszewie.

W sobotnie popołudnie już po raz piąty na stadionie w Starej Kiszewie odbędzie się Festiwal Kiszewskie Smaki. Nie zabraknie więc profesjonalnych pokazów kulinarnych i sztuki carvingu. W tym roku królować będą potrawy z ryb. Uczestnicy będą mogli spróbować między innymi wędzonych ryb, rosołu z węgorza, śledzika po kaszubsku, ryb w occie, ceviche oraz wielu innych dań rybnych. Na zakończenie części kulinarnej na wszystkich będzie czekać degustacja zup rybnych w trzech odsłonach.

Ponadto w programie także wiele artystycznych i muzycznych atrakcji. Na scenie zagości między innymi Teresa Werner czy zespół disco polo Łobuzy. Imprezę zwieńczy natomiast pokaz Fire Show i zabawa taneczna ze śpiewającym wodzirejem Karolem Wiśniewskim z zespołem Rytm.

Program imprezy:
godz. 15-19 - profesjonalne pokazy kulinarne na scenie - prowadzenie Mariusz Gachewicz - szef kuchni na Zamku w Gniewie
- pokaz carvingu w wykonaniu Bogumiły Rogowskiej iGrzegorza Gniech
- degustacja - wędzonych ryb, rosołu z węgorza, śledzika po kaszubsku, ryb w occie, ceviche oraz wielu innych dań rybnych
- stoiska lokalnej branży gastronomicznej m.in. z wiejskim jadłem, plackami ziemniaczanymi, herbatą z lipy, pierogami, barszczem oraz kram z wyrobami cukierniczymi
- godz. 18. - Koncert Teresy Werner
- ok. godz. 20.00 - wielka degustacja zup rybnych w trzech odsłonach
- godz. 21. - Koncert zespołu disco polo Łobuzy
- ok. godz. 22. - Fire Show w wykonaniu grupy Muspel
- godz. 22.30 - 1. - zabawa taneczna ze śpiewającym wodzirejem Karolem Wiśniewskim z zespołem Rytm

Ponadto:
- bezpłatna strefa zabaw dla dzieci (dmuchańce, kule wodne, malowanie twarzy)
- wystawa prac malarskich
- stoiska z rękodziełem - m.in. podopiecznych ŚDS w Konarzynach
- Lunapark z Czech
- pokaz wozów strażackich jednostek OSP z gminy Stara Kiszewa
- punkty małej gastronomii
- stoiska handlowe

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.