Kościerzyna. Na dachu sali gimnastycznej przy LO zawisła wiecha

środa, 4 lipca 2018 r., 12:07
fot. AL

We wtorkowe popołudnie na dachu przyszłej sali gimnastycznej przy kościerskim Liceum Ogólnokształcącym zawisła wiecha. Tym samym zgodnie z tradycją zakończono pierwszy etap prac. Długo wyczekiwana inwestycja ma zostać oddana do użytku w marcu przyszłego roku.

Na dachu sali gimnastycznej zawisła wiecha. We wtorek odbyła się też uroczystość symbolicznego dokręcenia gwoździe na więźbie dachowej. Zgodnie z tradycją zakończył się więc pierwszy etap prac przy budowie oczekiwanej od wielu lat przede wszystkim przez młodzież, nauczycieli i samorządowców sali gimnastycznej.

- Historia budowy hali jest około dziesięcioletnia. W tej kadencji, w 2016 roku podjęłam decyzję o jej budowie. W 2017 roku złożyliśmy wniosek o dofinansowanie z Ministerstwa Sportu. Uzyskaliśmy 50 proc. dotację. Jest to wielki sukces powiatu i ludzi, którzy od lat zabiegali o to, aby ta inwestycja powstała. Ważnym argumentem, który przemawiałam za tym, aby hala powstawała właśnie przy LO, były osiągnięcia uczniów. Mają oni bardzo skonkretyzowane plany na przyszłość. Chcą osiągać wysokie wyniki zarówno w nauce, jak i sporcie. W 2017 roku byli w czołówce na Pomorzu wśród szkół ponadgimnazjalnych. Dlatego tak ważne było stworzenie im komfortowego zaplecza sportowego, które będzie spełniało podstawowe wymogi - podkreśla starosta kościerski Alicja Żurawska.

Zadowolenie z budowy hali nie ukrywa też dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Kościerzynie.

- Budowa sali gimnastycznej od lat była dla ważnym tematem. Jeszcze cztery lata temu nie było mowy o jej budowie, dzięki jednak staraniom pani starosty od paru miesięcy widzimy jak mury tej sali pną się góry. Stara, wysłużona sala z łatami, nadawała się do remontu. Nie spełniała ani wymogów ani oczekiwań uczniów, a trzeba podkreślić, że przychodzi do nas dobra młodzież. W ubiegłym roku zajęliśmy drugie miejsce pod względem osiągnięć sportowych w rankingu szkół ponadgimnazjalnych i to w otoczeniu samych szkół sportowych. Ta nowa sala da nam możliwość ułożenia lepszego planu, a przede wszystkim komfortowe warunki dla rozwijania sportowych pasji naszych uczniów - mówiła Edyta Bławat.

Nowa sala ma zostać oddana do użytku już w marcu 2019 roku. Początkowo termin jej realizacji miał wynieść trzy lata, jednak udało się ograniczyć ten czas do dwóch lat, z fizycznym okresem wykonania dwunastu miesięcy.

Warto również dodać, że koszt jej budowy to około 3,8 mln zł, a więc o milion złotych mniej niż wynosił wstępny kosztorys.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.