Już w sobotę Truskawkobranie z Natalią Szroeder i Kamilem Bednarkiem

wtorek, 3 lipca 2018 r., 12:18
fot. MD-Z

Wielkimi krokami zbliża się jedna z największych imprez w regionie. Święto truskawek połączone z koncertami i licznymi atrakcjami corocznie przyciąga na Złotą Górę tłumy. W tym roku na brodnickiej scenie wystąpią Natalia Szroeder i Kamil Bednarek.

W sobotę na Złotej Górze odbędzie się Truskawkobranie. To jedna z najstarszych imprez w regionie. Ma kilkudziesięcioletnią tradycję, sobotnia edycja będzie już czterdziestą trzecią. W tym roku odbędzie się nieco później niż zwykle (przez lata odbywało się w ostatni weekend czerwca), organizatorzy zapewniają jednak, że truskawek na niej na pewno nie zabraknie.

Impreza rozpocznie się już o godz. 14.30. Na przybywających czekać będzie mnóstwo atrakcji. Na dobry początek zaplanowano blok animacji dla najmłodszych. W kolejnych odsłonach na scenie pojawią się artyści z Kartuskiego Centrum Kultury - zespół Essex. Tradycyjnie wystąpi również Regionalny Zespół Pieśni i Tańca Kaszuby. W programie również recital Anny Brzeskiej. Imprezie będą też towarzyszyć wybory Miss Kaszub Nastolatek Truskawkobrania. Na scenie podziwiać można będzie także widowiskową rewię taneczną Rising Stars Revue. Główne koncerty rozpoczną się około godz. 19.

Gwiazdy wieczoru

Gwiazdami tegorocznej imprezy będą Kamil Bednarek i Natalia Szroeder. Utalentowana artystka pochodząca z Kaszub cieszy się ogromną popularnością nie tylko wśród młodego pokolenia. Ma na swoim koncie takie przeboje jak m.in. "Lustra", Domek z kart", "Powietrze" czy "Zamienię Cię". W 2017 roku wygrała jubileuszową edycję tańca z gwiazdami.

Kamil Bednarek to jeden z najpopularniejszych artystów muzyki reggae w Polsce. Od 2008 roku był związany z zespołem Star Guard Muffin. Przełomem w jego karierze okazał się udział w show TVN-u "Mam talent". Po zmianach w składzie zespołu, w 2012 roku narodziła się grupa Bednarek. Grupa wydała trzy albumy "Jestem...", "Oddycham" oraz "Talizman".

Autobusem na Złotą Górę

W związku z "Truskawkobraniem" tradycyjnie uruchomiona zostanie specjalna linia T na trasie Kartuzy - Złota Góra. Na trasie przejazdu linii obowiązują wszystkie przystanki linii 7. Godziny odjazdów zarówno z Kartuz jak i ze Złotej Góry zaplanowane zostały w taki sposób, aby zapewnić możliwie dogodne przesiadki z autobusów linii 4 i 801 oraz pociągów PKM - szczegółowy rozkład jazdy można znaleźć można tutaj.

Konkurs "Jestku z kaszebską maleną"

Konkurs skierowany jest zarówno do osób indywidualnych , jak i do stowarzyszeń oraz Kół Gospodyń Wiejskich. Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu jeden produkt zawierający kaszubską truskawkę. Produkt wraz z danymi wykonawcy ( imię, nazwisko lub nazwa, telefon kontaktowy oraz nazwa produktu) należy dostarczyć w sobotę 7 lipca do godz. 15 na zaplecze sceny w Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu na Złotej Górze. Jury ocenić będzie smak, estetykę, pomysłowość i oryginalność produktu.

Konkurs na najładniejsze stoisko

Celem konkursu jest prezentacja najładniejszego stoiska truskawkowego podczas Truskawkobrania 2018. Udział w nim biorą wszelkie stoiska wystawiennicze związane z truskawką. Oceni je komisja konkursowa, która będzie brała pod uwagę takie kryteria jak: atrakcyjność wizualna i pracochłonność, oryginalność i sposób prezentacji stoiska oraz ilość i atrakcyjność znajdujących się na stoisku produktów związanych z truskawką.

Szczegółowe regulaminy obu konkursów znaleźć można tutaj.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.