Weronika Lizakowska ze złotym medalem Mistrzostw Polski i rekordem życiowym

wtorek, 3 lipca 2018 r., 11:07
fot. nadesłane/Wojciech Pobłocki

Kolejny sukces na swoim koncie zanotowała Weronika Lizakowska. Zawodniczka kościerskiego Remusa podczas odbywających się w miniony weekend Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Lekkoatletyce sięgnęła po złoty medal na 1.500 m, ustanawiając przy tym nowy rekord życiowy.

Udział w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce, które w sobotę i niedzielę odbyły się w Sieradzu były prawdziwym sprawdzianem umiejętności dla zawodniczki kościerskiego klubu.

- Weronika podjęła bieg według założeń na podane międzyczasy odcinków biegu. Bieg był bardzo wyczerpujący ze względu na brak zmiany prowadzenia. Nasza zawodniczka musiała dyktować tempo biegu według założeń, niestety żadna z zawodniczek nie dawała zmiany prowadzenia. Dopiero pod koniec biegu Sylwia Indeka z Pszczyny zaatakowała 80m przed metą wykorzystując pracę Weroniki, ale Weronika poszła za ciosem i na mecie rzutem na taśmę zwyciężyła bieg - ocenia trener Wojciech Pobłocki.

- To był prawdziwy ,,majstersztyk". Weronika zdobyła tytuł Mistrza Polski do 23 lat mając niespełna 20 lat - dodaje.

Tym występem Weronika zagwarantowała sobie również start na meczu U23 Ukraina, Węgry ,Czechy, Polska, który odbędzie się w Krakowie za tydzień, natomiast po tych zawodach wystąpi także na Mistrzostwach Polski Seniorów, które odbędą się w Lublinie za trzy tygodnie.

Warto dodać, że bieg na 1.500 metrów zawodniczka kościerskiego Remusa ukończyła z czasem 4.20.99, który jest jej nowym rekordem życiowym.

AL
info. Wojciech Pobłocki/Klub Sportowy Remus Kościerzyna

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.