Puc. 57-latek stracił prawo jazdy

poniedziałek, 2 lipca 2018 r., 11:34
fot. archiwum

Zatrzymaniem prawa jazdy zakończyła się dla 57-latka piątkowa podróż samochodem. Mężczyzna wsiadł za kierownicę mimo iż wcześniej spożywał alkohol.

Do zatrzymania doszło w piątek w miejscowości Puc. Kierujący seatem 57-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego poddany badaniu na zwartość alkoholu w wydychanym powietrzu, wydmuchał 0,7 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

Policjanci po raz kolejny przypominają, że za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje karne, a mianowicie kara pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego. Ponadto warto pamiętać, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

Funkcjonariusze apelują do kierowców, którzy są niepewni co do swojego stanu trzeźwości, aby przed siadaniem za kierownicę odwiedzić komisariat i poddać się badaniu alkomatem. Jest to darmowe, a z pewnością uchroni nas przed późniejszymi ewentualnymi sankcjami karnymi.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.