Zawodniczki z Nowej Karczmy w kadrze Pomorza na Mistrzostwa Polski

niedziela, 1 lipca 2018 r., 08:32
fot. nadesłane/Piotr Lewna

Już w ten poniedziałek kadra Pomorza zawodniczek (rocznik 2003) i zawodników (rocznik 2002) uda się do Katowic na Mistrzostwa Polski w piłkę ręczną. W tym gronie znalazły się trzy dziewczęta z Nowej Karczmy- Nikola Męczykowska, Joanna Zgrzeszewska i Michalina Peplińska.

To niezwykle ważny turniej, po jego rozegraniu wyłoniona zostanie drużyna wraz ze sztabem szkoleniowym, która reprezentować będzie nasz kraj na najważniejszych wydarzeniach.

- To bezcenne doświadczenie dla młodych sportowców. Ogromnie mnie cieszy, że w tym zacnym gronie znalazła się moja córka Nikola i dwie moje wychowanki. Kto wie, być może przed nimi olimpiada. Mierzyć trzeba wysoko, ale takie turnieje jak ten w Katowicach to świetny krok w rozwoju kariery - podkreśla Dariusz Męczykowski, dyrektor szkoły w Nowej Karczmie.

- Jeśli chodzi o rozgrywki klubowe i zmagania kadr wojewódzkich, województwo pomorskie jest w ścisłej czołówce krajowej. Podkreślam jednak, że choć oba zespoły jadą z wielkimi ambicjami, to jest sport i wszystko może się wydarzyć- zaznacza Robert Majdziński, prezes Pomorskiego Związku Piłki Ręcznej.

Kadrę Pomorza dziewcząt poprowadzą Łukasz Jaszczyński i Bartłomiej Kowalewski. Za przygotowanie chłopców odpowiadają Marcin Pilch i Michał Świerkula. Ostanie dni przed wyjazdem dziewczyny przygotowują się między innymi na hali w Nowej Karczmie.

- To ostatnia prosta naszych przygotowań, trzymajcie za nas kciuki - podkreśla trener Łukasz Jaszczyński.

nadesłane/Piotr Lewna

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.