Wiktor Hajdenrajch nie jest już prezesem zarządu szpitala w Kościerzynie

sobota, 30 czerwca 2018 r., 10:41
fot. archiwum

Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie będzie miał nowy zarząd. Walne zgromadzenie nie zdecydowało się na dalszą współpracę z dotychczasowym prezesem Wiktorem Hajdenrajchem. W czasie pełnienie przez niego funkcji doszło do ponownego zadłużenia szpitala, co jak podkreśla urząd marszałkowski, zagraża działalności placówki.

W piątek dobiegła końca kadencja dotychczasowego zarządu Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie. I właśnie z terminem 29 czerwca walne zgromadzenie akcjonariuszy zdecydowało o zakończeniu współpracy z Wiktorem Hajdenrajchem, który na czele szpitala stał od 2014 roku.

Dodajmy, że objął on stanowisko po oddłużeniu kościerskiego szpitala przez samorząd województwa pomorskiego (koszt oddłużenia wyniósł ponad 90 mln zł).

Jak informuje Urząd Marszałkowski w Gdańsku, w czasie pełnienia funkcji prezesa przez Wiktora Hajdenrajcha doszło do ponownego zadłużenia - na koniec 2017 roku strata szpitala wyniosła ponad 12 mln zł, a zobowiązania wymagalne wzrosły do ponad 9,5 mln zł, co zagraża działalności placówki. W ubiegłym roku kościerski szpital dwukrotnie otrzymał też karę z NFZ na łączną kwotę ok. 800 tys. zł.

- Prezes Hajdenrajch nie zrealizował planu naprawczego placówki, do którego został zobowiązany podczas pełnienia swojej funkcji. Nie przedstawił też wizji poprawy sytuacji szpitala, która byłaby akceptowalna dla właściciela i nie zagrażałaby płynności działania szpitala - wyjaśnia Michał Piotrowski, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku.

- W związku z tym walne zgromadzenie nie zdecydowało się na kontynuację współpracy z dotychczasowym prezesem. W obecnej sytuacji szpital wymaga kolejnych działań naprawczych, które zapewni nowy zarząd spółki - kontynuuje.

Do czasu powołania nowego zarządu funkcję tę pełnić będzie Marzena Mrozek, dyrektor Departamentu Zdrowia UMWP, która ma doświadczenie w zarządzaniu podmiotami leczniczymi.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.