Chwarzenko. Mercedes Vito uderzył w drzewo. Nie żyje 21-latek

czwartek, 28 czerwca 2018 r., 09:06
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w środowy wieczór w Chwarzenku. Mercedes Vito uderzył tam w drzewo. Śmierć na miejscu poniósł 21-letni pasażer. Ranni pozostali trzej pozostali uczestnicy zdarzenia, 19-letni kierowca, 44-letni i 16 -letni pasażer. Nastolatka nieprzytomnego przetransportowano do szpitala w Gdańsku.

Do zdarzenia doszło około godziny 18.30 na drodze wojewódzkiej nr 214 w Chwarzenku (gm. Stara Kiszewa).

- Z ustaleń pracujących na miejscu zdarzenia funkcjonariuszy wynika, że kierujący Mercedesem Vito 19-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego najprawdopodobniej stracił panowanie nad samochodem, w wyniku czego zjechał na pobocze uderzył w przydrożne drzewo i przewrócił się na bok - informuje asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.

- Śmierć na miejscu poniósł 21-letni mężczyzna, dwaj pasażerowie w wieku 44 i 16 lat i kierowca z obrażeniami trafił do szpitala. Badanie alkotestem wykonane przez funkcjonariuszy wykazało, że 19-latek był trzeźwy, dodatkowo pobrano od niego krew - dodaje.

Wszyscy uczestnicy zdarzenia to mieszkańcy powiatu kartuskiego.

Teraz policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności zdarzenia oraz apelują o spokojną, rozsądną i przede wszystkim odpowiedzialną jazdę.

- Unikajmy nadmiernych prędkości, brawury i pośpiechu, a przede wszystkim styl jazdy dopasujmy do warunków panujących na drodze - przestrzega asp. Piotr Kwidziński.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.