Grabówko. Festyn sobótkowy z zespołem Quest

czwartek, 28 czerwca 2018 r., 08:41
fot. nadesłane/GOKSiR Nowa Karczma

Warsztaty robienia wianków, konkurs na najładniejszy wianek świętojański, ognisko i wspólny poczęstunek, konkursy z nagrodami, koncert zespołu Quest oraz zabawa taneczna - tak w wielkim skrócie można podsumować Sobótki gminy Nowa Karczma.

23 czerwca w Grabówku na boisku rekreacyjnym przy świetlicy wiejskiej odbył się festyn sobótkowy. Impreza rozpoczęła się warsztatami wyplatania wianków, które cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Odbyły się one pod chmurką w klimacie piknikowym. Każdy uczestnik własnoręcznie przygotował kwiaty i z małą pomocą pani Justyny i pani Patrycji uplótł dla siebie wianek. Początki były trudne, ale uczestnicy szybko opanowali sztukę plecenia.

Po zakończonych warsztatach komisja w składzie: Ryszard Kleinszmidt, Marek Wołoszyk, Konrad Sobiecki i Zdzisława Kowalewska dokonali oceny i wspólnie udali się nad jezioro, aby puścić je na wodę. Cztery wianki uzyskały wyróżnienia: wianki w wykonaniu Janiny Sobolewskiej, Katarzyny Żywickiej, Oliwii Skiby, Beaty Głuchej. Wszyscy autorzy wianków otrzymali nagrody. Po zakończonych dekoracjach przybyli uczestnicy zaproszeni zostali na wspólny poczęstunek przygotowany przez organizatorów, sołectwo Grabówko i panie z Koła Gospodyń Wiejskich.

Największą atrakcją tegorocznej Sobótki był występ zespół Quets, który swoimi przebojami m.in.: "Niespotykana", "Seniorita" . . . rozpoczął zabawę taneczną, która trwała do późnych godzin nocnych.

No i jak to bywa na Sobótkach w Gminie Nowa Karczma nie zabrakło super zabawy, miłej atmosfery i dużej frekwencji za co serdecznie dziękujemy.

nadesłane/GOKSiR Nowa Karczma

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.