Kościerzyna. Rozpoznajesz go? Trwają poszukiwania sprawcy rozboju

wtorek, 26 czerwca 2018 r., 09:44
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

Doprowadził do stanu bezbronności sprzedawczynię lombardu poprzez uderzenie pięścią, a następnie zabrał precjoza o wartości 20.000 zł. Do zdarzenia doszło 19 kwietnia w Kościerzynie. Poszukiwania sprawcy rozboju wciąż trwają. Policja publikuje wizerunek napastnika. Jeśli rozpoznajesz tego mężczyznę, zgłoś to na Policję!

Do zdarzenia doszło 19 kwietnia około godz. 19. w lombardzie na ul. Młyńskiej w Kościerzynie.

- Sprawca po wejściu do lombardu poprosił o obejrzenie złotych łańcuszków. Pracownica lombardu dała obejrzeć mu precjoza. Wówczas mężczyzna uderzył pięścią kobietę, zabrał precjoza warte 20.000 zł i uciekł - podaje asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.

- Napastnik to mężczyzna w wieku około 20-30 lat. W dniu napadu mężczyzna ubrany był w kurtkę koloru jasnego, spodnie koloru niebieskiego typu jeans. Sprawca miał założone okulary i czapkę typu kaszkiet. Policjanci, którzy pracują nad sprawą podejrzewają, że sprawcy to osoby przyjezdne, nie przebywające na stałe na terenie Kościerzyny. Współpracujemy również z policjantami w kraju niemniej jednak zwracamy się z prośba o pomoc do wszystkich, którzy rozpoznają mężczyzn lub mają jakiekolwiek informacje na ich temat, proszeni są o kontakt z policjantami z Kościerzyny - apeluje.

Z funkcjonariuszami można skontaktować się pod numerem telefonu (58) 680-32-22 lub z prowadzącym postępowanie pod numerem telefonu (58) 680-32-44. Informacje można również przekazywać za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres kppkoscierzyna@pomorska.policja.gov.pl

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.