Czarownica, wianki i ognisko na wodzie - Noc Świętojańska w Wielu

niedziela, 24 czerwca 2018 r., 09:53
fot. AL

Przemarsz z Czarownicą, konkurs na najpiękniejszy świętojański wianek, poszukiwanie kwiatu paproci, puszczanie wianków na wodę, rozpalenie ogniska na jeziorze, występy zespołu "Kaszuby" z Wiela i Karsina, Orkiestry Dętej z Osowa oraz zespołu "Dominanta", czy dyskoteka pod gołym niebem - tak w wielkim skrócie mieszkańcy Wiela obchodzili Noc Świętojańską.

Wspólne świętowanie Nocy Kupały w Wielu tradycyjnie rozpoczęto przemarszem z Czarownicą z Domu Kultury nad Jezioro Wielewskie. W tym roku wyjątkowo ocalono przed spaleniem czarodziejkę, a na wodzie zapłonęło ognisko. Tradycyjne ognisko rozpalono też na placu przy scenie, by chętni mogli nie tylko upiec sobie przy nim kiełbaskę, ale ogrzać się w tę chłodną noc.

Obchodom Nocy Świętojańskiej towarzyszył też konkurs na najpiękniejszy wianek oraz poszukiwanie kwiatu paproci. Na scenie z kolei prezentowały się zespoły "Kaszuby" z Wiela i Karsina, Orkiestry Dętej z Osowa oraz zespołu "Dominanta". Całość zwieńczyła dyskoteka pod gołym niebem.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.