Maciej Kosiecki zwycięzcą II Biegu o Puchar Sołtysa Liniewa

sobota, 23 czerwca 2018 r., 16:33
fot. AL

Kilkadziesiąt osób wzięło udział w II Biegu o Puchar Sołtysa Liniewa. Na dystansie głównym wśród mężczyzn zwyciężył Maciej Kosiecki, natomiast spośród kobiet triumfowała Kamila Grzonka. Warto dodać, że imprezie towarzyszył cel charytatywny. Dochód z biegów został bowiem przeznaczony na rzecz Środowiskowego Domu Samopomocy w Lubieszynie.

Już po raz drugi w Liniewie odbył się Bieg o Puchar Sołtysa. W biegu głównym, na dystansie 6,5 km pobiegło około 30 osób. Wcześniej swoim sił w biegach spróbowali także najmłodsi. Inicjatorem wydarzenia był sołtys Liniewa.

- Lata lecą, więc aby utrzymać formę zaczęliśmy z kolegami wspólnie trenować. Z biegiem czasu założyliśmy grupę Liniewo Biega i już jako klub braliśmy udział w zawodach biegowych. Potem pojawił się pomysł organizacji własnej imprezy. Dzięki przychylności i wielkiej pomocy Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji udało się. Zainteresowaniem imprezą rośnie, a zawodnicy oceniają ją bardzo pozytywnie, z czego bardzo się cieszymy - przyznaje Henryk Miotk, sołtys Liniewa.

Jak dodaje, przyszłoroczna impreza ma odbyć się już z pomiarem czasowym i podziałem na kategorie wiekowe.

Warty podkreślenia jest fakt, że wydarzenie miało charakter charytatywny. Całkowity dochód z imprezy został przekazany na rzecz Środowiskowego Domu Samopomocy w Lubieszynie.

Organizatorami wydarzenia byli: Sołtys Wsi Liniewo, Gmina Liniewo, Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Liniewie oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Liniewie.

Po sportowych zmaganiach, Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Liniewie zaprosił na wspólne świętowanie z okazji Nocy Świętojańskiej. Nie zabrakło więc puszczania wianków na wodzie, konkursów z nagrodami, zabaw z animatorem, czy dmuchanego placu zabaw.

Wyniki II Biegu o Puchar Sołtysa Liniewa:

Kategoria - mężczyźni:
1. miejsce - Maciej Kosiecki
2. miejsce - Rafał Borzyszkowski
3. miejsce - Łukasz Stachowicz

Kategoria - kobiety:
1. miejsce - Kamila Grzonka
2. miejsce - Magdalena Labon
3. miejsce - Aleksandra Litwin

Kategoria - mieszkańcy gminy Liniewo:
1. miejsce - Nikodem Kosiecki
2. miejsce - Piotr Piwowarczyk
3. miejsce - Zbyszek Fijałkowski

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.