Chłodny początek wakacji. Co nas czeka w kolejnych dniach?

sobota, 23 czerwca 2018 r., 10:27
fot. DS

Upały mieliśmy przez półtora miesiąca. Paradoksalnie piękna pogoda, która rozpieszczała nas przez wiele tygodni, uległa załamaniu na początku kalendarzowego lata. Zapytaliśmy pana Edmunda Ulenberga ze Stacji Limnologicznej w Borucinie, jakiej pogody spodziewać się można przez najbliższe tygodnie.

Przełom pogodowy nastąpił w czwartkowe popołudnie. Wówczas mieliśmy 28 stopni, a po przejściu frontu burzowego już tylko 12. Chłodny początek wakacji nie napawa optymizmem, szczególnie tych, którzy właśnie zaczynają urlop.

- Cały czas nad regionem przechodzi front, który przyniósł nam znaczny spadek temperatury, wiatr oraz opady deszczu. Na szczęście nie będą one tak obfite, jak początkowo zapowiadano, choć weekend będzie chłodny. Na termometrach odnotujemy temperaturę w granicach 14 stopni. Będzie też wietrznie. W kolejnych dniach codziennie temperatura będzie wzrastać o 1 do 1,5 stopnia Celsjusza - wyjaśnia Edmund Ulenberg ze Stacji Limnologicznej w Borucinie.

Zatem na wszystkie sobótkowe imprezy, które odbywają się w ten weekend niekoniecznie będzie trzeba zabierać parasol. Wystarczy się ciepło ubrać. Jak informuje Edmund Ulemberg, w sobotę popada symbolicznie.

- Tak będzie do wtorku. Nie mamy co liczyć na większe ocieplenie. Od środy będzie już lepiej. Przede wszystkim cieszyć się będziemy wyższą temperaturą, w granicach 19 - 20 stopni. Taki też najprawdopodobniej będzie początek lipca. Można powiedzieć, że będziemy mieli typowe dla naszej strefy klimatycznej lato. Spodziewać się możemy wszystkiego po trochu - deszczu, słońca oraz zachmurzenia. Temperatury oscylować będą wokół 18 - 22 stopni - dodaje Edmund Ulenberg.

Znacznie cieplejsza prawdopodobnie będzie druga połowa lipca i początek sierpnia.

DS

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.