Ruszają weekendowe połączenia kolejowe z Bydgoszczy do Kościerzyny

piątek, 22 czerwca 2018 r., 10:15
fot. nadesłane/UMWP

Już 23 czerwca br. zostaną uruchomione bezpośrednie połączenia kolejowe z Bydgoszczy przez Czersk do Kościerzyny, skomunikowane z pociągami PKM jeżdżącymi z Kościerzyny do Trójmiasta. W czwartek w Kościerzynie podpisano umowę na świadczenie przewozów.

W uroczystości wziął udział marszałek Mieczysław Struk, przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko -Pomorskiego, radni Sejmiku Województwa Pomorskiego, a także samorządowcy zaangażowani w reaktywację połączeń i przedstawiciele przewoźnika - spółki Arriva.

Uruchomienie połączeń i reaktywacja pociągów na odcinku Czersk - Kościerzyna, nie byłaby możliwa gdyby nie inicjatywa i wsparcie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego oraz siedmiu samorządów: powiatu kościerskiego, powiatu chojnickiego, miasta Kościerzyny, gminy Kościerzyna, gminy Karsin, gminy Stara Kiszewa oraz gminy Czersk.

- Statystycznie każdy Polak wsiada 8 razy w ciągu roku do pociągu. Jednak trzy razy częściej robi się to w województwie pomorskim. W 2017 r. przeciętny Pomorzanin 24 razy korzystał z kolei. W ubiegłym roku pociągi w naszym regionie przewiozły 56 mln pasażerów. To pokazuje jak ważne są dla mieszkańców naszego regionu połączenia kolejowe. Bardzo mnie cieszy, że udało nam się wspólnie uruchomić kolejne takie połączenie, z którego chętnie korzystać będą zarówno mieszkańcy, jak i odwiedzający Pomorze turyści - powiedział marszałek Mieczysław Struk.

- To duży zaszczyt i przyjemność inaugurować powrót bezpośrednich połączeń. To pociąg, który połączy dwa piękne województwa, a ich mieszkańcom umożliwi komfortowy, szybki dojazd w atrakcyjnie turystyczne miejsca. Warto pamiętać, jak ważnym elementem funkcjonowania każdego regionu jest transport zarówno ten kolejowy jak i autobusowy. To budujące, że wszyscy w tym gronie mamy tego świadomość i dokładamy starań by transport publiczny rozwijać i promować - mówił Piotr Halupczok, Prezes Zarządu Arriva.

Pociągi na tej trasie kursować będą w soboty, niedziele i święta do 30 września 2018 roku. Uruchomione zostaną 4 kursy: 2 z Bydgoszczy w godzinach 7.04 i 14.45 oraz z 2 z Kościerzyny w godzinach 9.31 i 17.31. Na Kaszuby z Bydgoszczy dojedziemy w niecałe dwie godziny, trasę między Czerskiem, a Kościerzyną pokonamy w 40 minut.

W pociągach będą obowiązywać wszystkie ulgi ustawowe, oferty promocyjne, między innymi bilet turystyczny oraz Karta Dużej Rodziny. Pasażerom oferujemy ponadto możliwość skorzystania z rowerowej promocji - rower będzie można przewieźć na symboliczną 1 zł.

nadesłane/Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.