Gołuń. Pożar lasu od zerwanej linii energetycznej

czwartek, 21 czerwca 2018 r., 16:07
fot. nadesłane/KP PSP Kościerzyna

Do kolejnego pożaru lasu doszło w czwartkowe popołudnie. Tym razem strażacy interweniują w Gołuniu, gdzie ogień powstał wskutek zerwanej linii energetycznej. Na miejscu działają cztery zastępy strażaków.

Aż trzykrotnie w czwartkowe popołudnie kościerscy strażacy gasili pożary lasów. Około godziny 13. ogień pojawił się w rejonie leśniczówki Zabrody, gdzie z żywiołem walczyło dziewięć zastępów straży pożarnej. W niedługim odstępie czasu doszło także do pożarów lasu w okolicach Lipusza, jak i Gołunia. W tym drugim przypadku przyczyną pożaru była zerwana linia energetyczna. Spaleniu uległo około tysiąca metrów kwadratowych poszycia leśnego. W akcji gaśniczej wzięły udzia cztery zastępy strażaków

To jednak nie jedyne interwencje, z jakimi przyszło się mierzyć strażakom. Działali też kilkukrotnie przy powalonych drzewach.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.