Wielka premiera Kościerskiego Teatrzyku Muzycznego

piątek, 22 czerwca 2018 r., 08:00
fot. nadesłane/Paulina Gerbatowska

W środę, 13 czerwca w sali widowiskowej Kina " Remus" odbyła się premiera musicalu pt. " Akademia Pana Kleksa" - dziecięcego musicalu, stworzonego przez młodych artystów uczęszczających na zajęcia do Kościerskiego Teatrzyku Muzycznego.

Nie ma nic piękniejszego niż połączenie trzech sztuk - muzyki, tańca i śpiewu, w jednym miejscu, jednym czasie i w tak sprzyjających okolicznościach scenicznych na jakie pozwala sala widowiskowa Kina Remus, w dodatku w wykonaniu zdolnej, dziecięco-młodzieżowej grupy. Zaangażowanie i energia dzieci od kilkulatków po kilkunastoletnie, ich koncentracja, czy urocze i nieuniknione na dłuższą metę wpadki, spowodowały, że spotkanie z tym dziecięcym teatrem było przygodą dla dzieci i dorosłych.

Teatrzyk swoją działalność rozpoczął we wrześniu 2017 roku, rozpoczynając równocześnie pracę nad musicalem o Panu Kleksie. Grono aktorów liczy ośmioro osób w wieku od 8 do 14 lat. Główną zasadą jaką kieruje się teatrzyk jest myśl: "Dzieci-dzieciom". Jest to jedna z najpiękniejszych form rozwijania swoich aktorskich, wokalnych czy tanecznych umiejętności.

- Chciałybyśmy, aby Kościerski Teatrzyk Muzyczny miał możliwość pojawiania się na deskach kościerskiej sceny regularnie, aby ta forma rozrywki była alternatywą dla rodzinnego wyjścia do kina. Planujemy z roku na rok poszerzać repertuar - podkreślają opiekunki teatrzyku.

Aktualnie opiekunki Magda Kaczmarek i Ania Zazula - przygotowują się do realizacji kolejnego musicalu, do którego próby rozpoczną się we wrześniu 2018 roku.

nadesłane/Anna Zazula

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.