Podróżuj wygodniej - "Parkuj i leć"

czwartek, 21 czerwca 2018 r., 13:49
fot. nadesłane

Stali bywalcy lotniska w Modlinie, na pewno już wiedzą o zmianach w parkowaniu samochodów, które weszły w życie 1 marca. Dotyczą one przede wszystkim podwyższenia opłaty za wjazd na teren lotniska. Do tej pory wjazd do 10 minut był bezpłatny. Z tej opcji korzystają osoby prywatne, taksówkarze i kierowcy busów z okolicznych parkingów, dowożący i odbierający podróżny z terminali odlotów i przylotów. 1 marca nastąpiła cenowa rewolucja - od tej pory można tylko 4 razy w ciągu doby bezpłatnie wjechać na teren lotniska, na czas do 10 minut. W pozostałych przypadkach należy uregulować opłatę w łącznej wysokości 25 złotych. Dotyka to przede wszystkim taksówkarzy oraz okolicznych przedsiębiorców, którzy prowadzą parkingi i oferują klientom firmowy transfer na lotnisko.

Koszty parkowania coraz wyższe

Jak wprowadzoną zmianę argumentuje zarządca lotniska w Modlinie? Koronnym argumentem jest konieczność wyrównania cen w stosunku do innych lotnisk w kraju - na których tego typu opłaty funkcjonują od dłuższego czasu. Natomiast lotnisko nie odnosi się do zarzutów stawianych przez przedsiębiorców, dla których każdorazowy wjazd pod terminal oznacza wydatek 25 złotych. Jak łatwo się domyślać, opłata zostanie przerzucona na klientów, którzy będą płacić więcej za korzystanie z pobliskich parkingów. Licząc 25 złotych za dowiezienie klientów na lotnisko i kolejne 25 zł za zabranie ich z lotniska, koszt parkowania wzrośnie o 50 złotych. I jeśli w przypadku pozostawienia samochodu na tydzień lub dłużej, nie wydaje się to sporym kosztem, o tyle przy parkowaniu na 2 lub 3 dni, podwyżka jest mocno odczuwalna.

Lotnisko Modlin - tani parking

Dobra wiadomość jest taka, że w dalszym ciągu istnieje możliwość taniego parkowania w pobliżu lotniska Modlin. Jeden z okolicznych parkingów - Parkuj i Leć, nie zamierza podwyższać swoich cen, z powodu dodatkowych opłat wprowadzonych przez lotnisko. W rozmowie z przedstawicielem sieci parkingów Parkuj i Leć, dowiedzieliśmy się.

"(...) dla nas, podobnie jak dla innych parkingów w sąsiedztwie lotniska Modlin, wprowadzenie opłaty za wjazd do strefy parkingowej przy terminalu było dużym zaskoczeniem. Tym bardziej, kiedy poznaliśmy jej wysokość - 25 złotych za każdorazowe podwiezienie pasażerów pod terminal. To naprawdę wygórowana stawka. Mając w ciągu dnia kilkadziesiąt takich kursów, gdzie za każdy trzeba tyle samo zapłacić. Reagując na zaistniałą sytuację, również zmuszeni zostaliśmy do podniesienia cen. Jednak priorytetem jest dla nas zadowolenie klientów i zaufanie, którym nas obdarzyli. Dlatego równolegle ze zmianą cen, uruchomiliśmy kilka promocji, pozwalających uzyskać korzystne zniżki na parkowanie. Bez zmian pozostaje również nasza usługa transferów parking - lotnisko - parking. Jest ona dostępna dla każdego klienta naszych parkingu i w dalszym ciągu będzie realizowana z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa i wygody. "

Ceny parkowania wokół lotniska Modlin

Jak do tej sprawy podchodzą osoby, prowadzące konkurencyjne parkingi w okolicy? Część z nich otwarcie mówi, że będą zmuszeni wkrótce zamknąć swój biznes. Dotyczy to zwłaszcza mniejszych parkingów, które aby być konkurencyjne, oferowały dumpingowe ceny. Są to zazwyczaj niewielkie parkingi na kilkanaście samochodów. Pozostałe parkingi już dawno dostosowały swój cennik do obecnych warunków panujących w Modlinie.

Przed wylotem na wakacje sprawdź ceny parkowania

Dla wszystkich wylatujących na wakacje z lotniska Modlin mamy dobrą radę. Warto już teraz porównać ceny na okolicznych parkingach i wybrać ten, który oferuje przystępne ceny i prawdziwie darmowy transfer, bez żadnych ukrytych opłat. Z takich parkingów możemy polecić Parkuj i Leć.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.