Weekend pod znakiem obchodów Nocy Świętojańskiej

środa, 20 czerwca 2018 r., 08:30

Festyny z okazji Nocy Świętojańskiej, kolejna Sobota Mundurowych Krwiodawców, II Bieg o Pucha Sołtysa Liniewa, a także charytatywny spektakl Teatru Amatorskiego z Wiela pt. "Poseł czy kominiarz" - między innymi takie wydarzenia zaplanowano w powiecie kościerskim na najbliższy weekend.

Piątek

Kościerzyna. Piknik Kolory Trzeźwości
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie zaprasza mieszkańców Kościerzyny na pikniki rodzinne organizowane w ramach kampanii "Kolory trzeźwości i bezpieczeństwa". Pierwszy z nich odbędzie się w piątek przy ulicy Tomasza Rogali. W programie: grill, dmuchany plac zabaw, konkursy, gry zręcznościowe, wata cukrowa, fotobudka, kącik malucha, wspaniali animatorzy, rozrywka i zabawa dla całych rodzin.

Wernisaż prac Karoliny Narkiewicz i projekcja filmu "Twój Vincent"
Kościerski Dom Kultury zaprasza na wernisaż prac Karoliny Narkiewicz - absolwentki koła plastycznego KDK. Wystawa połączona będzie z pokazem filmu "Twój Vincent", w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Sobota

Sobota Mundurowych Krwiodawców
Oddział Terenowy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kościerzynie oraz Klub Honorowych Krwiodawców przy Komendzie Państwowej Straży Pożarnej, zapraszają mundurowych i nie tylko, do oddania krwi. Najcenniejszym lekiem jakim jest krew będzie można podzielić się w godzinach od 7.30 do 11.30. Warto pamiętać, że oddanie krwi zajmuje zwykle kilkanaście minut, a jedna jednostka krwi może uratować życie nawet trzem osobom.Kolejne akcje zaplanowano na 8 września i 17 listopada.

The Indenpendent - inscenizacja w Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie
100. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę, to doskonały moment do poznania drogi do niepodległości bliskich nam Stanów Zjednoczonych. W tym roku przypada 235 rocznica podpisania traktatów pokojowych w Paryżu, które zakończyły Rewolucję Amerykańską. Jak co roku dwór w Będominie przeniesie się w czasie i przestrzeni do Ameryki w połowie XVIII wieku. Czasy przed wojną o niepodległość Stanów Zjednoczonych nie należały do spokojnych. Trwał nieustanny konflikt francusko-brytyjski. Obie strony były wspierane przez Indian - rdzennych mieszkańców Ameryki.

Sobótkowe strzelania w Kornem
Chcesz poznać smak strzelectwa, przyjedź na Sobótkowe strzelanie pod okiem doświadczonego instruktora. W programie ognisko, kiełbaski i konkursy. Sobótkowe strzelanie odbędzie się 23 czerwca w godzinach od 12. do 18., w Strzelnicy Sportsman. Zapisy pod numerem telefonu 607 153 241.

II Bieg o Puchar Sołtysa w Liniewie
W sobotnie popołudnie już po raz drugi biegacze powalczą o Puchar Sołtysa Liniewa. Bieg Open na dystansie 6,5 km zaplanowano na godzinę 14. Godzinę wcześniej swoich sił w biegach spróbują również dzieci. Warto dodać, że celem imprezy jest nie tylko popularyzacja biegania jako najprostszej formy aktywności i ruchu, ale też pomoc w zebraniu pieniędzy na pomoc niepełnosprawnym w gminie Liniewo. Dochód z imprezy zostanie bowiem przekazany na rzecz podopiecznym Środowiskowego Domu Samopomocy w Lubieszynie. Opłata wpisowa za pośrednictwem strony elektronicznezapisy.pl wynosi 15 zł, w dniu zawodów natomiast 20 zł. Organizatorami wydarzenia są: Sołtys Wsi Liniewo, Gmina Liniewo, Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Liniewie oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Liniewie.

Noc Świętojańska w Liniewie
Noc Świętojańska w Liniewie odbędzie się w sobotę na miejscowym Placu Wiejskim. W programie oprócz tradycyjnego sobótkowego ogniska, konkurs na najpiękniejszy wianek, zabawa z animatorami oraz gry i zabawy dla dzieci. Festyn poprzedzi II Bieg o Puchar Sołtysa Liniewa.

Sobótka gminy Nowa Karczma
Tym razem gospodarzem gminnych sobótek będzie Grabówko. Wspólne świętowanie obchodów Nocy Świętojańskiej rozpocznie się o godzinie 18. W programie:warsztaty robienia wianków, konkurs na najładniejszy wianek świętojański, ognisko i wspólny poczęstunek, konkursy z nagrodami oraz zabawa taneczna do godziny 2.00. Około godziny 21. na scenie pojawi się Formacja Quest.

Noc Świętojańska nad Jeziorem Wielewskim
Tradycyjnie przemarszem z czarownicą - czarodziejką od Domu Kultury do sceny nad jeziorem, gdzie nastąpi uroczyste przywitanie czarownicy-czarodziejki rozpoczną sobótki w Wielu. Ponadto w programie konkurs wianków świętojańskich, występ zespołu "Kaszuby" z Wiela i Karsina, Orkiestry Dętej z Osowa oraz zespołu "Dominanta". Ponadto uczestnicy będą też rzucać wianki na Jezioro Wielewskie oraz palić "ognisko na wodzie". W trakcie imprezy można będzie samodzielnie stworzyć naczynie na kole garncarskim (nieodpłatnie) oraz upiec kiełbaskę przy ognisku. Na koniec dyskoteka pod gołym niebem (do godz. 24).

Noc Świętojańska w Lipuszu
Sołtys Sołectwa Lipusz oraz GOKSiR w Lipuszu zapraszają na imprezę z okazji Nocy Świętojańskiej. W programie m.in. puszczanie wianków, podsumowanie Konkursu Piękna Wieś Pomorska'2018-etap gminny, ognisko z kiełbaskami, konkursy o nagrodę Sołtysa, szukanie kwiatu paproci dla zakochanych, zabawa z zespołem JAWAR, stoisko KGW Lipusz, czy mała gastronomia.

Niedziela

Koncert "Cudze chwalicie, swego nie znacie" w Kościerzynie
"Cudze chwalicie, swego nie znacie" - pod takim hasłem w niedzielne popołudnie w Sali Szopińskiego w Kościerzynie odbędzie się koncert Kaszubskiego Zespołu Pieśni i Tańca "Kościerzyna". Koncert podlegać będzie weryfikacji komisji ekspertów CIOFF. Wstęp na koncert jest bezpłatny, miejsca należy rezerwować w kasie Kina Remus. Początek wydarzenia o godzinie 14.30.

Piknik Świętojański w Kościerzynie
Piknik Świętojański w ramach Obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości, odbędzie się 24 czerwca w Ogródku Jordanowskim w Kościerzynie. W programie: zabawa interaktywna z dziećmi, konkursy, gry, zabawy dla najmłodszych z nutą patriotyczną, "Spotkanie z Mistrzem" - pokaz tańca i animacje taneczne z finalistą Mam Talent, zabawa z zespołem "AND-DARO", konkurs na najpiękniejszy wianek świętojański (główna nagroda - rower!), pokaz iluzji oraz szukanie kwiatu paproci.

Aktorzy dla Hospicjum - spektakl Teatru Amatorskiego z Wiela
Dom Kultury w Wielu zaprasza na charytatywny spektakl Teatru Amatorskiego z Wiela pt. "Poseł czy kominiarz", z którego dochód przeznaczony zostanie na wspomożenie działalności Hospicjum Pomorze Dzieciom. Komedia przedstawiona zostanie w Domu Kultury w Wielu w niedzielę, 24 czerwca o godz. 18.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.