Karsin. Ruszyła rozbudowa przedszkola. Od stycznie zacznie działać też żłobek

wtorek, 19 czerwca 2018 r., 09:31
fot. nadesłane/UG Karsin

Do końca października ma nastąpić rozbudowa Przedszkola Publicznego w Karsinie. W nowo dobudowanej części utworzony zostanie również żłobek z 24 miejscami dla dzieci. Jego działalność ruszy już z początkiem stycznia.

Rozbudowa przedszkola miała ruszyć już w ubiegłym roku. Samorządowi nie udało się jednak wyłonić w drodze przetargu wykonawcy, który nie tylko zrealizowałby inwestycję za kwotę przewidzianą w kosztorysie, ale też w terminie umożliwiającym uruchomienie żłobka z początkiem 2018 roku. Realizację zadania przełożono więc na bieżący rok, co również ma swoje plusy.

- Gmina tak w ubiegłym, jak i w bieżącym roku występowała o dofinansowanie tej inwestycji z funduszy Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityk Społecznej. W ubiegłym roku wsparcie ministerstwa miało wynieść 256.000 zł tj. 12.800 zł na jedno tworzone miejsce. W 2018 roku zwiększono poziom dofinansowania do kwoty 20.000 zł na jedno tworzone miejsce, w związku z czym na budowę żłobka gmina otrzymała 400.000 zł - informuje karsiński samorząd.

Wykonawcą zadania jest firma Wod-Bud Stanisława Nilka z Karsina. Inwestycję zrealizuje do końca października za kwotę 828.000 zł.

Przypomnijmy, że na parterze nowej części budynku znajdować się będą dwie nowe sale na potrzeby przedszkola, a żłobek znajdować się będzie piętrze.

- Po zakończeniu rozbudowy rozpoczną się niezbędne działania organizacyjne, tak by żłobek mógł zacząć funkcjonować od stycznia 2019 roku - podsumowuje karsiński urząd.

AL
info. UG Karsin

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.