Kolejni nietrzeźwi kierujący wyeliminowani z ruchu

poniedziałek, 18 czerwca 2018 r., 14:10
fot. archiwum

Czterech nietrzeźwych kierujących zatrzymali w miniony weekend kościerscy policjanci. Rekordzista wydmuchał około trzech promili alkoholu, a został zatrzymany w Łubianie dzięki obywatelskiej postawie jednego z mieszkańców. W Wąglikowicach 25-latek wpadł w ręce funkcjonariuszy, bo zatrzymał się na przysklepowych schodach.

Niechlubną statystykę rozpoczął 26-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego, którego w sobotnie popołudnie w Kościerzynie na ul. Kościuszki zatrzymali policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego. Kierujący VW Golfem wydmuchał ponad promil alkoholu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy kategorii B, a jego pojazd zabezpieczono administracyjnie.

- W Wąglikowicach kierujący VW Passatem wjechał na schody od sklepu. Przybyli na miejsce funkcjonariusze zatrzymali wskazane osoby, w tym kierującego VW Passatem, 25-letniego mieszkańca Gdyni. Mężczyzna wydmuchał ponad 1,3 promila alkoholu - informuje sierż. Mateusz Czucha z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie.

W Łubianie z kolei doszło do obywatelskiego zatrzymania nietrzeźwego kierującego, czego dokonał jeden z mieszkańców. Jak się okazało kierujący VW Golfem 46-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego wydmuchał około 3 promile alkoholu!

Ostatnim zatrzymanym nietrzeźwym kierującym w miniony weekend jest kierujący Mazdą 6, który na trasie Dziemiany-Raduń na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Policjanci Posterunku Policji w Karsinie poddali mężczyznę badaniu alkomatem, który wskazał powyżej dwóch promili alkoholu.

Policjanci po raz kolejny przypominają, że za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje karne, a mianowicie kara pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego. Ponadto warto pamiętać, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

Funkcjonariusze apelują do kierowców, którzy są niepewni co do swojego stanu trzeźwości, aby przed siadaniem za kierownicę odwiedzić komisariat i poddać się badaniu alkomatem. Jest to darmowe, a z pewnością uchroni nas przed późniejszymi ewentualnymi sankcjami karnymi.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.