Liga Mistrzów w Łubianie. Lubiana Cup 2018 za nami

poniedziałek, 18 czerwca 2018 r., 09:33
fot. nadesłane/Krzysztof Recław

23 zespoły, ponad 260 zawodników, 82 meczów, 300 bramek, tak w wielkim skrócie można podsumować turniej piłki nożnej Lubiana Cup 2018 - relacjonuje Krzysztof Recław, prezes LKS Ceramik Łubiana, organizator turnieju. 16 czerwca w Łubianie odbył się turniej piłki nożnej Lubiana CUP 2018. W rozgrywkach rywalizowało 13 zespołów w roczniku 2010-2011 oraz 10 drużyn z rocznika 2007-2008. Mecze odbywały się na dwóch boiskach orlik oraz stadionie znajdującym się Łubianie.

W początkowej fazie turnieju drużyny z rocznika 2010-2011 zostały rozlosowanie w trzy grupy. W grupie A pierwsze miejsce zajęła ekipa KS Kaszubia Kościerzyna w grupie B Wierzyca Stara Kiszewa natomiast w grupie 3 - Football Academy Trójmiasto I. Emocje były ogromne. Po rozegraniu przez drużyny wszystkich meczów grupowych nastąpił drużyny z miejsc 1 - 2 awansowały do Ligi Mistrzów, natomiast drużyny z miejsc 3 - 4 do Ligi Europejskiej.

- W początkowej fazie turnieju drużyny z rocznika 2007-2008 zostały rozlosowanie w dwie grupy. W grupie A pierwsze miejsce zajęła ekipa Wierzyca Stara Kiszewa natomiast w grupie B Radunia Stężyca. Po rozegraniu przez drużyny wszystkich meczów grupowych nastąpił faza pucharowa - informuje Krzysztof Recław.

Patronat Honorowy nad turniejami objęli: starosta kościerski Alicja Żurawska, wójt gminy Kościerzyna Grzegorz Piechowski, prezes Zakładów Porcelany Stołowej LUBIANA S.A. Zbigniew Andrzejewski oraz prezes Pomorskiego Związku Piłki Nożnej w Gdański Radosław Michalski.

Dzieci, Rodzice i Zarząd Klubu Ceramik Łubiana pragną podziękować wszystkich partnerom i sponsorom, którzy pomogli w organizacji turnieju oraz pomagają
w bieżącej działalności klubu.

Klasyfikacja ostateczna:

Rocznik 2010-2011:

Liga Mistrzów:
1. miejsce - Wierzyca Stara Kiszewa
2. miejsce - Victoria Kaliska
3. miejsce - Football Academy Trójmiasto
4. miejsce - Salos Brusy
5. miejsce - EX Przymorze
6. miejsce - KS Kaszubia Kościerzyna

Liga Europejska:
1. miejsce - EX Siedlce Gdańsk
2. miejsce - Cartusia Kartuzy
3. miejsce - Football Academy Trójmiasto II
4. miejsce - Cartusia Kartuzy II
5. miejsce - Santana Wielki Klincz
6.miejsce - Ceramik Łubiana
7. Miejsce - KS Skorzewo

Rocznik 2007-2008:
1. miejsce - Radunia Stężyca
2. miejsce - Wierzyca Stara Kiszewa
3. miejsce -Olimpia Gdańsk
4. miejsce - Santana Wielki Klincz
5. miejsce - Salos Brusy
6. miejsce - EX Przymorze
7. miejsce - Korner Korne
8. miejsce - UKS Olimpijczyk Skorzewo
9. miejsce - Ceramik Łubiana
10. Miejsce - Lubiana

nadesłane/Krzysztof Recław

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.