Strażacy z Radunia i ochotniczki z Kłobuczyna zwycięzcami powiatowych zmagań strażaków

sobota, 16 czerwca 2018 r., 14:45
fot. AL

Reprezentanci OSP Raduń po raz kolejny zwyciężyli w Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych, które w sobotę rozegrano na stadionie w Kornem. Wicemistrzami powiatu zostali strażacy z Grabowa, natomiast trzecie miejsce wywalczyli druhowie z Osowa. Wśród drużyn żeńskich triumfowały ochotniczki z OSP Kłobuczyno, które w zmaganiach wzięły udział po raz pierwszy.

W szranki o tytuł najsprawniejszej i najszybszej stanęły 27 drużyny, w tym cztery żeńskie. Na pierwszy ogień ochotnicy musieli zmierzyć ze sztafetą pożarniczą 7 x 50 metrów z przeszkodami. W tej konkurencji 23 pozostałych drużyn wyprzedzili druhowie z Radunia, którzy poradzili sobie z zadaniem w 51,72 sekundy. Bezkonkurencyjni byli także w ćwiczeniu bojowym, gdzie musieli wykazać się szybkością i dobrą współpracą. To zadanie ukończyli w 35,70 sekund.

Po zakończeniu rywalizacji nadszedł czas na podsumowanie zawodów oraz wręczenie pucharów. Mistrzem w sporcie pożarniczym powiatu kościerskiego po raz piąty z rzędu został team OSP Raduń, który wyprzedził uplasowanych na drugiej pozycji strażaków z Grabowa. Na trzecim miejscu podium stanęli ochotnicy z Osowa.

Wśród drużyn żeńskich w sztafecie pożarniczej zwyciężyły ochotniczki z Lubania, z kolei w ćwiczeniu bojowym triumfowały z OSP Kłobuczyno. W ostatecznym rozrachunku zwyciężyły panie z Kłobuczyna, sięgając tym samym również po główne trofeum w klasyfikacji generalnej.

Wyniki Powiatowych Zawodów w Sporcie Pożarniczym:

Sztafeta pożarnicza - drużyny męskie:
1. miejsce - OSP Raduń
2. miejsce - OSP Grabowo
3. miejsce - OSP Kalisz

Ćwiczenie bojowe - drużyny męskie:
1. miejsce - OSP Raduń
2. miejsce - OSP Karsin
3. miejsce - OSP Grabowo

Klasyfikacja generalna - drużyny męskie:
1. miejsce - OSP Raduń
2. miejsce - OSP Grabowo
3. miejsce - OSP Osowo

Sztafeta pożarnicza - drużyny żeńskie:
1. miejsce - OSP Lubań
2. miejsce - OSP Kłobuczyno
3. miejsce - OSP Korne
4. miejsce - OSP Stara Kiszewa

Ćwiczenie bojowe - drużyny żeńskie:
1. miejsce - OSP Kłobuczyno
2. miejsce - OSP Lubań
3. miejsce - OSP Korne
4. miejsce - OSP Stara Kiszewa

Klasyfikacja generalna - drużyny żeńskie:
1. miejsce - OSP Kłobuczyno
2. miejsce - OSP Lubań
3. miejsce - OSP Korne
4. miejsce - OSP Stara Kiszewa

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.