Kościerzyna. Podpalili dom, by zatrzeć ślady po włamaniu

piątek, 15 czerwca 2018 r., 09:04
fot. archiwum/AL

Włamali się do budynku w budowie, okradli go, a następnie podpalili, by zatrzeć ślady. Nie unikną jednak kary. Czterech mężczyzn, którzy są podejrzani między innymi o podpalenie pustostanu przy Skarszewskiej w Kościerzynie pod koniec maja, wpadło w ręce kościerskich kryminalnych. Straty powstałe wskutek kradzieży i pożaru szacuje się na około 400.000 zł. Dwaj z zatrzymanych mają na swoim koncie więcej przestępstw.

W toku podjętych działań kościerscy kryminalni ustalili i zatrzymali podejrzanych o włamanie się do budynku przy ulicy Skarszewskiej w Kościerzynie i podpalenie go w celu zatarcia śladów. Do pożaru doszło 31 maja w godzinach popołudniowych. Ogień pojawił się na poddaszu budynku - pustostanu. Spaleniu częściowo uległa konstrukcja dachu.

- Nad sprawą od początku pracowali także operacyjnie kryminalni. W wyniku szeroko zakrojonych działań funkcjonariusze ustalili dane osób podejrzewanych i ich zatrzymali. Włamywaczami okazali się czterej mieszkańcy Kościerzyny w wieku 15, 18, 19 i 22 lat. Ponadto podczas przesłuchań mundurowi ustalili, że mężczyźni są sprawcami włamań do domków działkowych. Suma strat wyrządzonych przez tych mężczyzn wynosi prawie 400 tys. zł. Mężczyźni przyznali się do popełnienia tych czynów - informuje Piotr Kwidziński, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie.

Pełnoletni usłyszeli już zarzuty. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat. O losie 15-latka zadecyduje Sąd Rodzinny.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.