Patriotyczno-edukacyjny piknik w Garczynie

czwartek, 14 czerwca 2018 r., 14:34
fot. AL

"Bezpieczni dla Polski" - pod takim hasłem na terenie Powiatowego Centrum Młodzieży w Garczynie odbył się piknik patriotyczno-edukacyjny. Na uczestników czekały między innymi pokazy strażaków, policjantów, a także stoiska Wojsk Obrony Terytorialnej, czy Klubu Strzelecko-Kolekcjonerskiego Skorpion z Kornego.

Piknik rozpoczął się uroczystym apelem ze scenariuszem obejmującym tradycje obozów w Garczynie oraz ceremoniałem wojskowym. Podczas uroczystości wręczono też odznaczenia, między innymi pamiątkowym medalem okolicznościowym z okazji 90-lecia Powiatowego Centrum Młodzieży w Garczynie wyróżnieni zostali wójt gminy Kościerzyna Grzegorz Piechowski orz Piotr Kwidziński.

Po oficjalnym apelu uczestnicy wydarzenia mieli okazję zaznajomić się ze sprzętem klubu kolekcjonerskiego "Skorpion" z Kornego oraz obejrzeć pokazy służb mundurowych.

Strażacy zaprezentowali pokaz ratownictwa technicznego. Chętni mogli obejrzeć również sprzęt, jakim dysponują strażacy oraz obejrzeć Powiatowe Centrum Młodzieży z Garczyna ze strażackiego wysięgnika. Członkowie Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego z JRG Kościerzyna zademonstrowali pracę nurka oraz opowiedzieli o tym, jak wyglądają działania poszukiwawcze pod wodą.

Sporym zainteresowaniem cieszyły się także policyjne stoiska, gdzie można było przekonać się, zakładając alko i narkogogle, jak na organizm wpływają narkotyki i alkohol, czy zapoznać się z pracą technika kryminalistycznego. Funkcjonariusze dali również pokaz wyszkolenia psa policyjnego.

Ponadto na uczestników czwartkowego pikniku czekały stoiska Wojska Obrony Terytorialnej, Marynarki Wojennej i Kaszubsko-Pomorskiego Związku Piłsudczyków RP.

Piknik ma zwieńczyć wieczorne ognisko z kiełbaskami, przy którym nie zabraknie też gawęd i przyśpiewek.

Dodajmy, że piknik odbył się w ramach obchodów 90-lecia Powiatowego Centrum Młodzieży w Garczynie. Ponadto z okazji jubileuszu planuje się również organizację takich wydarzeń, jak: Uroczysty Apel Obozowy - Dzień Otwarty Garczyna (8 lipca), Zlot Harcerzy (8-15 sierpnia), Spartakiada sportów proobronnych (25 września), Wycieczka do Wilna "Serce Kaszub do Serca Marszałka" (8-11 listopada) oraz koncert pieśni patriotycznych "Niezłomna i niepodległa" (5 grudnia).

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.