"Bezpieczni dla Polski" - wielki piknik patriotyczny już w czwartek w Garczynie

środa, 13 czerwca 2018 r., 10:30
fot. archiwum/WOT

Pokazy sił powietrznych, marynarki wojennej, wojsk lądowych, wojsk obrony terytorialnej, a także policji, straży pożarnej, straży granicznej, czy WOPR, zajęcia edukacyjne w zakresie bezpieczeństwa, czy ognisko z gawędą - to tylko niektóre z licznych atrakcji, które czekają na uczestników Pikniku Edukacyjno-Patriotycznego "Bezpieczni dla Polski" w Garczynie. Pełne atrakcyjnych pokazów i niespodzianek wydarzenie już w czwartek, 14 czerwca.

Szykuje się nie lada gratka dla miłośników militariów, czy służb mundurowych. Już w czwartek na terenie Powiatowego Centrum Młodzieży w Garczynie odbędzie się pełen pokazów sprzętu i uzbrojenia piknik patriotyczny.

- W wydarzeniu planowany jest udział jednostek najważniejszych formacji wojskowych: sił powietrznych, marynarki wojennej, wojsk lądowych oraz wojsk obrony terytorialnej, jak również służ mundurowych, w tym straży granicznej, policji, państwowej straży pożarnej oraz instruktorów ratownictwa WOPR i PCK - wymienia dyrektor Powiatowego Centrum Młodzieży w Garczynie, Marek Wołoszyk.

Piknik rozpocznie się uroczystym apelem ze scenariuszem obejmującym tradycje obozów w Garczynie oraz ceremoniałem wojskowym. Następnie uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję zaznajomić się ze zgromadzonym sprzętem wojskowym oraz wziąć udział pokazach służb.

Na wszystkich czekać będzie tradycyjna grochówka "garczyńska" z kuchni polowej oraz okolicznościowe foldery. Ponadto pod okiem instruktorów będzie można skorzystać ze sprawnościowego toru przeszkód, ścianki wspinaczkowej, przystani wodnej oraz strzelnicy sportowej. W czasie trwania pikniku otwarta będzie izba pamięci. Całość wydarzenia zwieńczy ognisko z kiełbaskami, przy którym nie zabraknie też gawęd i przyśpiewek.

Piknik odbędzie się w ramach obchodów 90-lecia Powiatowego Centrum Młodzieży w Garczynie. Ponadto z okazji jubileuszu planuje się również organizację takich wydarzeń, jak: Uroczysty Apel Obozowy - Dzień Otwarty Garczyna (8 lipca), Zlot Harcerzy (8-15 sierpnia), Spartakiada sportów proobronnych (25 września), Wycieczka do Wilna "Serce Kaszub do Serca Marszałka" (8-11 listopada) oraz koncert pieśni patriotycznych "Niezłomna i niepodległa" (5 grudnia).

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.