Będą trenować i zbierać środki na rehablitację dla 6-letniego Adriana

środa, 13 czerwca 2018 r., 12:00
fot. nadesłane

W sobotę przy pomniku Józefa Wybickiego w Kościerzynie odbędzie się akcja charytatywna na rzecz rehabilitacji sześcioletniego Adriana, który zmaga się z wrodzoną wadą centralnego układu nerwowego i padaczką lekooporną. Przyjdź! Weź udział w treningu, wygrywaj nagrody i wesprzyj leczenie małego podopiecznego Fundacji "Zdążyć z Pomocą".

Adrian urodził się z wrodzoną wadą centralnego układu nerwowego i padaczką lekooporną. Przed tygodniem skończył sześć lat. Jest bardzo uśmiechniętym, pogodnym dzieckiem. Uwielbia dzieci. Bardzo lubi zwierzęta oraz duże traktory. Lubi różnego rodzaju zabawy, tylko nie zawsze wszystko wychodzi tak, jak by tego chciał. Powodem jest wzmożone napięcie mięśni, co bardzo ogranicza zakres ruchu rąk. Wtedy się denerwuje. Stąd potrzeba częstego usprawniania ruchowego, aby zakres ruchu u Adriana się zwiększał, mięśni były bardziej rozluźnione, a sześciolatek mógł utrzymać równowagę przy siedzeniu i chodzeniu.

- Adrian uczęszcza do Przedszkola Specjalnego w Kościerzynie. Po mojej pracy zabieram synka i jedziemy na zajęcia rehabilitacyjne, logopedyczne lub zajęcia na basenie. Staramy się bardzo, że było to przynajmniej trzy, cztery razy w tygodniu. Niekiedy jest ciężko. Godzina zajęć rehabilitacyjnych Adriana wraz z dojazdem, to koszt 100 zł - podkreślają rodzice sześciolatka.

Na chorobę Adriana nie ma lekarstwa, tylko systematyczna rehabilitacja.

- Zajęcia rehabilitacyjne, logopedyczne czy w wodzie oraz wyposażenie synka w odpowiedni sprzęt mogą pomóc mu w dojściu do większej samodzielności. Od ponad pięciu lat staramy się to robić. widzimy postępy, co motywuje nas do jeszcze więcej pracy - zaznaczają rodzice.

W walce o sprawność sześcioletniemu Adrianowi postanowił pomóc City Fitness Kościerzyna, który we współpracy z Fundacją "Zdążyć z pomocą" i osobami prywatnymi już w sobotę, 16 czerwca w godzinach od 10. - 16. na placu przy pomniku Wybickiego, organizuje akcje charytatywna na rzecz małego mieszkańca powiatu kościerskiego.

- Akcja będzie miała formę treningu na rowerach stacjonarnych (tzw. spinning), na świeżym powietrzu. Osoby zainteresowane, po wykupieniu cegiełki (20 zł), będą mogły wziąć udział w treningu w czasie dowolnie przez siebie ustalonym - może to być 15 minut, może być godzina - tłumaczy Aleksandra Meger.

- Wśród wszystkich trenujących rozlosowane zostaną atrakcyjne vouchery. Całkowity dochód z akcji zostanie przekazany na leczenie Adriana. Szczegóły akcji oraz lista voucherów (wciąż aktualizowana, bo pojawiają się nowe) znajdują się na stronie facebookowej City Fitness Kościerzyna - dodaje.

Akcji towarzyszyć będą też dodatkowe atrakcje, szczególnie dla dzieci.

Przyjdź! Weź udział w treningu, wygrywaj nagrody i wesprzyj leczenie sześcioletniego Adriana.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.