Zawisł samochodem na skarpie - wydmuchał blisko 3 promile!

wtorek, 12 czerwca 2018 r., 09:26
fot. archiwum

Wsiadł do VW Tourana, mimo iż wcześniej spożywał alkohol. Podróż zakończył kołysząc się na skarpie. Teraz stanie przed sądem, gdzie odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości. Wydmuchał blisko 3 promile alkoholu!

Do zdarzenia doszło w niedzielę około godziny 23.20 w Liniewskich Górach.

- Patrolujący okolice funkcjonariusze z Posterunku Policji w Liniewie zauważyli kołyszącego się na skarpie Volkswagena Tourana. Od kierującego pojazdem 33-latka wyczuwalna była woń alkoholu. Przyznał się, że wcześniej spożywał alkohol, a alkomat w jego przypadku wskazał blisko 3 promile alkoholu. Dodatkowo pobrano od niego krew do badań - podaje asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.

Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. O jego losie zadecyduje sąd.

Policjanci po raz kolejny przypominają, że za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje karne, a mianowicie kara pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego. Ponadto warto pamiętać, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

Funkcjonariusze apelują do kierowców, którzy są niepewni co do swojego stanu trzeźwości, aby przed siadaniem za kierownicę odwiedzić komisariat i poddać się badaniu alkomatem. Jest to darmowe, a z pewnością uchroni nas przed późniejszymi ewentualnymi sankcjami karnymi.

Al

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.