Kalisz Wybudowanie. Pożar chlewni

poniedziałek, 11 czerwca 2018 r., 13:34
fot. archiwum

Przez sześć godzin trwała niedzielna akcja gaśnicza w Kaliszu Wybudowanie. W godzinach wieczornych pożar wybuchł tam w chlewni sąsiadującej ze stodołą. Straty wstępnie oszacowano na około 150.000 zł, a z żywiołem walczyło dwanaście zastępów strażaków.

Zgłoszenie o pożarze dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kościerzynie otrzymał w niedzielę około godziny 20.10. Jak informuje mł. bryg. Tomasz Holc, zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Kościerzynie pożarem objęty był budynek chlewni. Spaleniu uległa część dachu obiektu oraz baloty słomy. Przed ogniem udało się uchronić sąsiadującą z chlewnią, stodołę. Zwierzęta ewakuowano z budynku jeszcze przed przybyciem na miejsce pierwszych zastępów strażaków.

Straty wstępnie oszacowano na około 150.000 zł. Przyczynę powstania pożaru wyjaśnia policja.

Działania na miejscu trwały około sześć godzin, a wzięły w nich udział 12 zastępów straży z JRG Kościerzyna, OSP Dziemiany, OSP Raduń, OSP Trzebuń, OSP Lipusz, OSP Wąglikowice, OSP Piechowice oraz OSP Kalisz.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.