Areszt i policyjny dozór dla motocyklistów z narkotykami

poniedziałek, 11 czerwca 2018 r., 11:27
fot. archiwum/KPP Kościerzyna

Tymczasowy areszt dla 26-letniego kierującego motocyklem, który nie tylko posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, ale też narkotyki i najpewniej znajdował się pod ich wpływem orzekł kościerski sąd. Wobec 18-letniego pasażera jednośladu zastosowano z kolei dozór policyjny.

Co najmniej trzy najbliższe miesiące w areszcie spędzi 26-latek, który podejrzany jest o przestępstwo niezatrzymania pojazdu i kontynuowania jazdy pomimo sygnału wydanego przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, jazdę pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz najpewniej kierowani pojazdem mimo znajdowania się pod wpływem środków odurzających.

Jego 18-letni kompan, przy którym znaleziono narkotyki, musi z kolei systematycznie stawiać się na komisariacie.

Przypomnijmy, że do zatrzymania mężczyzn doszło w nocy z czwartku na piątek. Funkcjonariusze Posterunku Policji w Dziemianach, patrolując tę miejscowość, zauważyli przemieszczających się motocyklem marki Romet dwóch mężczyzn. Chcąc skontrolować kierującego tym jednośladem, policjanci zbliżyli się do motocykla dając wyraźny znak do zatrzymania przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Kierujący widząc to, gwałtownie przyspieszył i rozpoczął ucieczkę. Policjanci natychmiast poinformowali dyżurnego KPP w Kościerzynie o zaistniałym zdarzeniu, a następnie rozpoczęli pościg, który zakończył się po kilkunastu kilometrach.

18 i 26-latek uciekali z nadmierną prędkością i po wjeździe w drogę gruntową wpadli w poślizg, przewracając się. Mężczyźni zaczęli uciekać pieszo i po kilkuset metrach zostali zatrzymani. Podczas legitymowania funkcjonariusze ujawnili przy mężczyznach 40 gramów białego proszku. Wstępne badanie wskazuje, że jest to amfetamina. Ujawniono także niewielką ilość marihuany. Mundurowi ustalili, że kierujący motocyklem 26-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Kierujący rometem został przebadany na zawartość narkotyków. Badanie wykazało, że przed rozpoczęciem jazdy zażył właśnie ten rodzaj narkotyków. Mężczyźnie pobrano krew do dalszych badań.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.