Cztery wypadki, osiem osób rannych - weekend na kościerskich drogach

poniedziałek, 11 czerwca 2018 r., 10:03
fot. archiwum

Łącznie osiem osób trafiło do szpitala wskutek czterech wypadków, do których doszło w miniony weekend na kościerskich drogach. W niedzielne popołudnie na K20 w wyniku bocznego zderzenia BMW z citroenem poszkodowana została czteroosobowa rodzina.

Miniony weekend nie należał do spokojnych na drogach powiatu kościerskiego. W sobotę i niedzielę doszło do czterech wypadków, w których rannych zostało osiem osób.

Serie zdarzeń rozpoczął w sobotni poranek 50-letni motocyklista, który jadąc ulicą Przemysłową w Kościerzynie najprawdopodobniej w wyniku oleistej cieszy rozlanej na jezdni, stracił panowanie nad Kawasaki i przewrócił się. Z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Był trzeźwy.

Około godziny 16. nw trasie Wąglikowice-Rybaki 53-letni kierujący VW Passatem nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go motocykla, wskutek czego najechał na jego tył. Poszkodowany został 62-letni kierujący jednośladem marki Suzuki.

W niedzielę służby ratunkowe interweniowały z kolei dwukrotnie na drodze krajowej nr 20. Około godziny 11.30 pracowali na odcinku Kościerzyna-Łubiana, gdzie doszło do zderzenia dwóch samochodów.

- Kierujący toyotą 73-letni mieszkaniec Gdańska podczas manewru omijania stojącego częściowo na poboczu daewoo tico, najechał na tył pojazdu, powodując jego przesunięcie. W konsekwencji daewoo wjechało do rowu, a następnie uderzyło w drzewo - podaje asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.

W tym przypadku do szpitala przetransportowano 57-letniego kierowcę i 69-letnią pasażerkę daewoo.

Przed godziną 17. interwencja służb była konieczna na trasie Korne-Bytów.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że na łuku drogi kierujący BMW 20-letni mieszkaniec powiatu bytowskiego przekroczył oś jezdni, doprowadzając do bocznego zderzenia z jadącym z naprzeciwka Citroenem Picasso, którym kierował 43-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego - informuje asp. Piotr Kwidziński.

Jak dodaje, do szpitala przetransportowano czteroosobowa rodzinę podróżującą citroenem - 43-letniego kierującego, 39-letnią pasażerkę oraz dwoje dzieci w wieku 9 i 10 lat.

Szczegółowe okoliczności wszystkich tych wypadków wciąż są przedmiotem ustaleń policji.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.