Nowa Karczma. Festyn Rodzinny w biało-czerwonych barwach

niedziela, 10 czerwca 2018 r., 11:12
fot. AL

Już po raz czwarty nauczyciele Zespołu Szkół w Nowej Karczmie zaprosili rodziny swoich wychowanków do wspólnej zabawy. A ta tym razem przebiegała w biało-czerwonych barwach, co miało nawiązywać nie tylko do tegorocznej 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, ale też zbliżających się wielkimi krokami Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej.

- Celem festynu jest integracja rodzin dzieci, które uczymy w naszej szkole. Jest to okazja do bliższego poznania się, wspólnego spędzenia czasu - mówi Weronika Chodnicka, nauczycielka w Zespole Szkół w Nowej Karczmie.

- Tegoroczny festyn jest wyjątkowy. W tym roku przypada 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, co powinniśmy, szczególnie jako szkoły, celebrować przez cały rok. Dlatego też postanowiłyśmy, że nasz festyn będzie miał charakter patriotyczny - dodaje.

Stąd też zorganizowano konkurs dla całych rodzin na Orła Białego, strojom uczniów, jak i nauczycieli oraz rodziców towarzyszyły biało-czerwone akcenty, a duch patriotyzmu przyświecał finałowemu przedstawieniu szkolnego kółka teatralnego.

- Finałowe przedstawienie naszego kołka teatralnego, które działa już ponad dziesięć lat, a zrzesza uczniów klas I-III, to już tradycja. Tegorocznym motywem spektaklu było hasło "Ruch to zdrowie, każdy Polak ci to powie". Przedstawienie nawiązywało oczywiście do zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej - przyznaje Weronika Chodnicka.

Wzorem lat ubiegłych atrakcje, jak i dobra zabawa towarzyszyła uczestnikom do samego końca festynu. Nie zabrakło konkursów dla całych rodzin, poczęstunku przygotowanego przez rodziców oraz wiele innych niespodzianek. A dzięki licznym sponsorom na zwycięzców konkursów i zabaw czekały atrakcyjne nagrody.

Organizatorami festynu byli głównie wychowawcy najmłodszych podopiecznych szkoły w Nowej Karczmie.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.