Kościerscy strażacy na podium w "bojówce" na Mistrzostwach Pomorza

sobota, 9 czerwca 2018 r., 20:21
fot. AL

19 reprezentacji komend powiatowych PSP sprawdziło swoją sprawność, umiejętność pracy w zespole i szybkość podczas rozgrywanych w Rumi, Redzie i Stężycy tegorocznych Mistrzostw Pomorza w Sporcie Pożarniczym. Wśród nich nie zabrakło także drużyny kościerskiej straży pożarnej, która okazała się drugim najlepszym zespołem na Pomorzu w ćwiczeniu bojowym.

Za nami dwudniowe zmagania funkcjonariuszy straży pożarnej, w których zmierzyło się 19 drużyn z całego Pomorza. Mistrzostwa Województwa w Sporcie Pożarniczym rozegrano w sumie w trzech miejscowościach. W piątek strażacy stoczyli walkę na stadionach w Rumi i Redzie, z kolei w sobotę rywalizowali w Stężycy.

Podczas strażackiej rywalizacji funkcjonariusze musieli wykazać się sprawnością i szybkością we wspinaniu się przy użyciu drabiny hakowej, w sztafecie pożarniczej 4x100 z przeszkodami, pożarniczym torze przeszkód i ćwiczeniu bojowym. Zmierzyli się zarówno drużynowo, jak i walczyli o wyniki indywidualnie.

Z dobrej strony jak zwykle pokazali się reprezentanci Komendy Powiatowej PSP w Kościerzynie. Do swojej komendy powrócili z pucharem, który wywalczyli w ćwiczeniu bojowym. W tej konkurencji kościerscy funkcjonariusze z czasem 31,40 sekund uplasowali się na drugiej pozycji, ulegając jedynie o niespełna dwie sekundy drużynie z Malborka.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.