Dlaczego Chorwacja na wakacje?

piątek, 8 czerwca 2018 r., 11:02
fot. nadesłane

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami i najwyższy czas, by wszystkie szczegóły dopiąć na ostatni guzik. Noclegi na pewno zarezerwowane zostały wczesną wiosną, bo wtedy ceny są najbardziej atrakcyjne. Dla spóźnialskich zostało polowanie na oferty last minute.

Chorwacja - wraca do łask

Przez kilka ostatnich lat państwa byłej Jugosławii straciły na atrakcyjności na rzecz ośrodków wypoczynkowych w państwach północno-zachodniej Afryki i Azji Mniejszej. Jednak zagrożenie atakami terrorystycznymi sprawiło, że Polacy coraz chętniej na miejsce letniego wypoczynku wybierają Chorwację.

Baza turystyczna w Chorwacji jest bardzo dobrze rozwinięta i spełnia najwyższe standardy. Wśród ofert można znaleźć zarówno pokoje w hotelach pięciogwiazdkowych, jak i znacznie tańsze oferty w motelach, na campingach, czy w kwaterach prywatnych.

O atrakcyjności Chorwacji decyduje nie tylko baza turystyczna i niskie koszty pobytu, ale przede wszystkim atrakcje turystyczne. W atrakcyjny sposób wakacje mogą spędzić miłośnicy przyrody (Park Narodowy Jezior Plitwickich, wodospady Krka), amatorzy sportów wodnych (idealne warunki nad Adriatykiem), miłośnicy zabytków (Dubrownik i wiele innych miejsc ze starożytną i średniowieczną zabudową) oraz miłośnicy zwykłego leniuchowania nad pięknymi adriatyckimi plażami.

Tradycyjne oferty biur podróży najczęściej obejmują przelot, zakwaterowanie w konkretnym miejscu i ewentualnie wycieczki fakultatywne. Taka oferta nieco ogranicza możliwość poznania pełnej kontrastów Chorwacji.

Jak poznać wszystkie uroki Chorwacji?

Wyjazd wakacyjny z reguły trwa 7-14 dni, to niezwykle krótki czas, dlatego warto dokładnie go zaplanować. Najważniejsze to połączenie wypoczynku z aktywnym poznawaniem nowych miejsc, kultury innych narodów, zwyczajów i kuchni regionalnej. To podobna ona najbardziej odzwierciedla naturę mieszkańców poszczególnych regionów.

Wakacje spędzane w jednym kurorcie dają ograniczone możliwości poznawcze, zwiedzania atrakcyjnych miejsc i wypoczywania w zupełnie niezwykłej miejscowości.

Alternatywą dla stacjonarnego wypoczynku są wycieczki objazdowe. Rzeczywiście w ciągu kilku dni można oglądnąć wiele atrakcyjnych miejscowości. Noc spędzamy w autobusie pokonując kilkaset kilometrów, a w dzień gonimy od obiektu do obiektu. Wrażeń z takiej wycieczki jest sporo, jedne utrwalają się na dłużej, inne ulatują bardzo szybko. Dodatkowym efektem jest zmęczenie fizyczne organizmu.

Wypożyczony samochód - pomysł na dojazd

Od kilku lat coraz większą popularnością cieszy się wypożyczanie samochodów na wakacyjne wojaże. Rosnąca konkurencja sprawia, że ceny są coraz bardziej atrakcyjne. Firmy wypożyczające samochody oferują nie tylko różne modele aut, ale także różne okresy wynajmowania. Im okres dłuższy, tym stawka za dzień niższa. To powoduje, że wynajęcie auta na 2 tygodnie staje się bardzo dobrą alternatywą.

W przypadku wypożyczenia busa przez dwie zaprzyjaźnione rodziny, alternatywa wynajmu jest jeszcze tańsza, bowiem koszty rozkładają się na większą ilość osób. I tak dla przykładu możliwe jest wynegocjowanie ceny za wypożyczenie 9-cio osobowego busa poniżej 250 zł. Mając na uwadze, że koszty rozchodzą się wówczas na 9 osób, cena za osobę to niespełna 28 zł za dobę. Jak za wypożyczenie w pełni sprawnego, komfortowego oraz ubezpieczonego samochodu, to niewygórowana kwota. Równie atrakcyjne wydaje się być wypożyczenie samochodu klasy kompaktowej.

Warto dodać, że bardzo często podróż wypożyczonym samochodem daje większą swobodę poznawania nowych miejsc. Nie trzeba jeździć wzdłuż utartych szlaków, trasę przejazdu do docelowego miejsca można zaplanować według własnych upodobań.

Foto: Przykładowy bus wypożyczalni samochodów Carson.auto.pl z Kalisza - 249 zł doba / 9 os.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.