Kolejny etap budowy drogi Osowo-Zamość

niedziela, 10 czerwca 2018 r., 08:17
fot. nadesłane/UG Karsin

Gmina Karsin otrzymała dotację z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku na realizację kolejnego etapu budowy drogi Osowo-Zamość. W bieżącym roku wykonany zostanie 550-metrowy odcinek biegnący przez Białe Błoto.

Po jego wybudowaniu wszyscy mieszkańcy tej miejscowości będą mieli dostęp do drogi asfaltowej. Tak jak w latach poprzednich planowane jest ułożenie dwóch warstw asfaltu, tj. wiążącej o grubości 4 cm oraz ścieralnej o grubości 3 cm.

Koszt budowy tego odcinka szacowany jest na kwotę 180 tys. zł, z czego 88,5 tys. zł będzie pochodziło z dotacji Urzędu Marszałkowskiego.

W najbliższym czasie ogłoszony zostanie przetarg na wyłonienie wykonawcy robót. Budowa drogi Osowo-Zamość kontynuowana będzie w kolejnych latach.

nadesłane/Łukasz Datta/UG Karsin

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.