Roch Mazurkiewicz mistrzem Polski dzieci w karate tradycyjnym

sobota, 9 czerwca 2018 r., 09:46
fot. nadesłane

W Dzień Dziecka w hali Ergo-Arena na granicy Gdańska i Sopotu, odbyła się cykliczna, największa na świecie impreza karate tradycyjnego w kategorii dzieci do 13. roku życia - Ogólnopolski Puchar Dzieci w Karate Tradycyjnym. Fantastyczny występ w tych zawodach zaliczył zawodnik Kościerskiego Klubu Karate-Do "Seiunchin", Roch Mazurkiewicz, który bez problemu pokonał wszystkich rywali, zdobywając złoty medal.

W zawodach tych udział wzięło 980 młodych karateków z 64 klubów całej Polski.

Kościerski Klub Karate-Do "Seiunchin" reprezentowany był przez następujących zawodników z sekcji prowadzonych przez Wojciecha Mrowińskiego i Pawła Liedtke: Monika Czarnecka, Katarzyna Cysewska, Jakub Ostrowski, Bruno Koseda, Antoni Gdaniec, Elżbieta Ostrowska, Roch Mazurkiewicz, Elena Czarnecka, Oliwia Cysewska, Hubert Mrowiński, Julian Rekowski, Mateusz Jażdżewski, Antonina Czarnowska, Hubert Czecholiński, Amelia Gaszewska, Emilia Myszk, Jakub Liedtke, Maksymilian Gdaniec, Leon Lemańczyk, Wiktoria Narloch, Michał Majkowski.

Liderem ekipy kościerskiej okazał się podopieczny trenera Wojciecha Mrowińskiego, Roch Mazurkiewicz, który w konkurencji 9-8 kyu zdeklasował swoich rywali, wyraźnie wygrywając pięć swoich pojedynków. Jest to drugi złoty medal w historii klubu, zdobyty po dziewięcioletniej przerwie, w Ogólnopolskim Pucharze Polski Dzieci.

W tegorocznych zawodach młodzi karatecy z Kościerzyny wywalczyli 21 zwycięstw. Najbliżej strefy medalowej była Oliwia Cysewska, sklasyfikowana ostatecznie na piątym miejscu oraz Leon Lemańczyk, który ogłoszony był zwycięzcą cztery razy. Jednak w jego grupie startowało aż 61. zawodników i nawet cztery zwycięstwa nie wystarczyły aby wejść do strefy medalowej. Dwa zwycięstwa zanotowała też Emilia Myszk. Większość pozostałych zawodników także zanotowało zwycięstwa, lecz odpadali później w kolejnych rundach, klasyfikując się na miejscach 9-16 lub 17-32.

Obok zawodów dziecięcych rozegrany został też VIII Puchar Europy seniorów w Tradycyjnym Karate-Do ORLEN 2018, dla wyłonionych we wcześniejszych eliminacjach najlepszych ośmiu zawodników i zawodniczek Europy. Wśród elity europejskiego karate która zaprezentowała się w Ergo Arenie, była wielokrotna medalistka Mistrzostwa Świata i Europy - Magdalena Mielnik z Nowej Karczmy w powiecie kościerskim.

Mieszkanka naszego regionu, po trzech turniejach eliminacyjnych znalazła się wprawdzie w gronie ośmiu najlepszych zawodniczek Europy, lecz samego turnieju nie zaliczyła do udanych. Zwycięstwo nad Ukrainką Yevhenią Yantsevych i dwie porażki sprawiły, że nie zdołała awansować do pierwszej czwórki, klasyfikując się ostatecznie na miejscach 5-8.

Organizatorem obu imprez był Polski Związek Karate Tradycyjnego oraz Okręgowy Związek Karate Tradycyjnego w Gdańsku. Współorganizatorami: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, Miasto Sopot i Gdańsk oraz Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. To wielkie wydarzenie patronatem honorowym objęli: Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk, Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich, Prezydent Miasta Sopotu Jacek Karnowski, Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz, Rektor Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku prof. dr hab. Waldemar Moska.

nadesłane/Bogdan Mielnik

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.