Policyjny pościg za motocyklistą z narkotykami

piątek, 8 czerwca 2018 r., 08:29
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

Niezatrzymanie się do kontroli, jazdę mimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdu, posiadanie narkotyków, a także kierowanie pod ich wpływem ma na swoim 26-letni mężczyzna, którego po uprzednim pościgu zatrzymali policjanci z Dziemian. Jego 18-letni kompan odpowie z kolei za posiadanie amfetaminy i marihuany.

Do interwencji doszło po godz. 24. na terenie miejscowości Borsk.

- Funkcjonariusze Posterunku Policji w Dziemianach, patrolując tę miejscowość, zauważyli przemieszczających się motocyklem marki Romet dwóch mężczyzn. Chcąc skontrolować kierującego tym jednośladem, policjanci zbliżyli się do motocykla dając wyraźny znak do zatrzymania przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Kierujący widząc to, gwałtownie przyspieszył i rozpoczął ucieczkę. Policjanci natychmiast poinformowali dyżurnego KPP w Kościerzynie o zaistniałym zdarzeniu, a następnie rozpoczęli pościg, który zakończył się po kilkunastu kilometrach - podaje asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.

- 18 i 26-latek uciekali z nadmierną prędkością i po wjeździe w drogę gruntową wpadli w poślizg, przewracając się. Mężczyźni zaczęli uciekać pieszo i po kilkuset metrach zostali zatrzymani. Podczas legitymowania funkcjonariusze ujawnili przy mężczyznach 40 gramów białego proszku. Wstępne badanie wskazuje, że jest to amfetamina. Ujawniono także niewielką ilość marihuany. Mundurowi ustalili, że kierujący motocyklem 26-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Kierujący rometem został przebadany na zawartość narkotyków. Badanie wykazało, że przed rozpoczęciem jazdy zażył właśnie ten rodzaj narkotyków. Mężczyźnie pobrano krew do dalszych badań - kontynuuje.

Jak dodaje, 26-latek odpowie teraz za przestępstwo niezatrzymania pojazdu i kontynuowania jazdy pomimo sygnału wydanego przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, jazdę pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Jeżeli potwierdzą to badania, również za jazdę pod wpływem narkotyków. Mężczyźnie może grozić kara pozbawienia wolności nawet do lat 5, zakaz kierowania pojazdami i dodatkowo wysoka grzywna.

18-latek odpowie za posiadanie narkotyków.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.