Przed nami weekend z targami w Lubaniu, biegami we Wdzydzach i strażackimi zmaganiami

czwartek, 7 czerwca 2018 r., 15:35

XXVII Pomorskie Agro Targi i Pomorska Wojewódzka Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Lubaniu, Festiwal Biegów Polski Północnej we Wdzydzach, czy Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Sporcie Pożarniczym z festynem strażackim w Stężycy - to tylko niektóre propozycje najbliższego weekendu.

Piątek

Festiwal Biegów Polski Północnej
W piątek we Wdzydzach Kiszewskich startuje II Festiwal Biegów Polski Północnej. Impreza potrwa do niedzieli. Biegacze z całego kraju w ciągu trzech dni będą walczyć o tytuł Hard Runnera, pokonując pięć dystansów. Biegom towarzyszyć będą występy artystyczne, bieg przebierańców, marsz nordic walking, rajd rowerowy, biegi dzieci i wiele innych atrakcji. Rozpoczęcie festiwalu nastąpi w piątek o godzinie 19. Pół godziny później wystartuje bieg na 15 km.

Muzyczny weekend w Tawernie Żeglarskiej
Tawerna Żeglarska w Stanicy Wodnej PTTK we Wdzydzach zaprasza na kolejny koncertowy weekend. Już w piątek na scenie pojawi się lokalny artysta - Szantomas. W sobotę na scenie pojawi się zespół Banau, toruńska grupa grająca rock and rolla, ballady. Oprócz własnych utworów w repertuarze mają też znane polskie i zagraniczne covery.

Sobota

XXVII Pomorskie Agro Targi i Pomorska Wojewódzka Wystawa Zwierząt Hodowlanych
Na terenie Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Lubaniu już po raz 27. odbędą się Pomorskie Agro Targi. Swoją działalność zaprezentują firmy obsługujące rolnictwo, tj. maszyny rolnicze, pasze, dodatki paszowe, wyposażenie budynków, materiały budowlane, samochody, energia odnawialna oraz bogaty kiermasz ogrodniczy i meble ogrodowe. Podczas Pomorskiej Wojewódzkiej Wystawy Zwierząt Hodowlanych dorobek hodowlany zaprezentują hodowcy bydła mięsnego, hodowcy koni, hodowcy owiec, hodowcy kóz, hodowcy królików, ptactwa ozdobnego, drobiu oraz hodowcy gołębi.

Głównym punktem pierwszego dnia imprezy będzie wycena bydła mięsnego, koni, oraz owiec i kóz. W sobotę odbędzie się również pokaz królików, drobiu hodowlanego, gołębi rasowych oraz ptactwa ozdobnego. Sobotnią atrakcją będzie występ zespołu 4 Takty.

Drugi dzień Targów rozpocznie się mszą świętą w kościele w Lubaniu w intencji rolników i pracowników obsługi rolnictwa. Na scenie targowej nastąpi wręczenie nagród laureatom konkursów: Hit Targów, Najładniejsze Stoisko Wystawiennicze, konkursu kulinarnego kół gospodyń wiejskich oraz konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2018. W niedzielę odbędą się prezentacje zwierząt, które zostaną wyróżnione tytułami czempiona i wiceczempiona podczas tegorocznej Pomorskiej Wojewódzkiej Wystawy Zwierząt Hodowlanych. Prezentacje zostaną poprzedzone wręczaniem pucharów hodowcom nagrodzonych zwierząt.

Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Sporcie Pożarniczym
Przed nami Mistrzostwa w Sporcie Pożarniczym. W piątek w Redzie, natomiast w sobotę na stadionie w Stężycy rywalizować będą funkcjonariusze straży pożarnej z województwa pomorskiego. Podczas sobotnich zmagań strażacy zmierzą się w pożarniczym torze przeszkód, sztafecie pożarniczej oraz w konkurencjach indywidualnych.

Rodzinny Piknik Strażacki w Stężycy
Na festyn z okazji Dnia Dziecka połączony z pokazami strażackimi zaprasza gmina Stężyca oraz Komenda Wojewódzka PSP w Gdańsku. W programie: występy muzyczne i teatralne, plac zabawa dla dzieci, pokazy strażackie, konkursy z nagrodami, czy konkursy z zadaniami dla małego strażaka. Rodzinny Piknik Strażacki poprzedzą Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Sporcie Pożarniczym.

Niedziela

22. Wielki Przejazd Rowerowy
Już w najbliższą niedzielę, 10 czerwca odbędzie się XXII edycja Wielkiego Przejazdu Rowerowego, a więc wielkiego święta pomorskich rowerzystów. Po raz trzeci jedna z tras na miejsce wielkiego finału będzie wiodła z Kaszub, a konkretniej z ich stolicy Kartuz. Rezerwuj więc czas i dołącz do grupy! Tradycyjnie już udział w Wielkim Przejeździe Rowerowym jest całkowicie darmowy. Wszyscy uczestnicy chcący wesprzeć organizację WPR, będą mogli zrobić to kupując pamiątkowe koszulki. Podczas trwania samego WPR będzie także okazja do zdobycia tzw. szprychówki - kolorowej, pamiątkowej, numerowanej karty. Wśród posiadaczy szprychówek zostaną rozlosowane liczne nagrody (m.in. rowery i gadżety rowerowe). Rowery będzie można też wygrać m.in. w konkursie na najbardziej zdumiewające przebranie. Tu liczy się fantazja! Oficjalna trasa WPR w tym roku obejmie 10 miast aglomeracji: Wejherowo, Redę, Rumię, Gdynię, Sopot, Gdańsk, Kartuzy, Żukowo, Pruszcz Gdański oraz Tczew.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.