Kościerzyna-Łubiana. Zderzenie trzech pojazdów na K20

czwartek, 7 czerwca 2018 r., 14:55
fot. AL

Dwie osoby zostały ranne wskutek zdarzenia, do którego doszło w czwartkowe popołudnie na trasie Kościerzyna-Łubiana. Scania najechała tam na tył osobowego forda i zderzyła się bocznie z samochodem dostawczym. Droga jest zablokowana. Policjanci kierują kierowców na objazdy.

Do zdarzenia doszło w czwartek po godzinie 12. na drodze krajowej nr 20 na odcinku między Kościerzyną a Łubianą.

- Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że kierowca samochodu ciężarowego marki scania w wieku 53 lat, mieszkaniec woj. wielkopolskiego, jadąc w kierunku Bytowa, chcąc uniknąć najechania na tył forda, którym kierował 42-latek, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zauważył jadący prawidłowo samochód dostawczy iveco, którym kierował 24-latek, mieszkaniec naszego województwa - informuje asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.

- Kierowca powrócił gwałtownie na swój pas ruchu, uderzając w tył forda i bokiem w iveco. W wyniku zderzenia butle z propanem - butanem, przewożone przez iveco, wypadły i uderzyły w czwarty pojazd marki Scania. W wyniku wypadku, kierujący iveco i fordem trafili do szpitala. Policjanci sprawdzili alko-testem trzeźwość kierowców, obaj byli trzeźwi. Teraz mundurowi zajmują się szczegółowym wyjaśnieniem okoliczności tego wypadku - dodaje.

W akcji ratowniczej wzięli udział strażacy z JRG Kościerzyna, OSP Łubiana oraz zespół ratownictwa medycznego.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.